Shrnutí:MPL Gallardo Cup

 

Máme za sebou poslední závod na krásné a jedinečné trati " Nordschleife" a já cítím povinnost vám všem pžiblížit mé dojmy z této serie,která se jela v rámci zimní přípravy na sezonu F1 2009.

 

Jak už to bývá se všemi sériemi ,které se tvoří zde u nás v "MaxPowerLeague",tak i tato jedinečná série doznala na začátku svého vzniku nebývalého zájmu členů MPL.Přihlásilo se celkem 26 jezdců (dost slušná účast na první závod nové série co říkate?).

Na první závod který se jel 10.1.2009 se dostavilo pouze 15 registrovaných,ale i tak slušná účast.Závod na nočním okruhu Sebring byl jedinečný a dramatický.Vítěz prvního závodu Ondra Zaleš dokázal že i on umí dojíždět závody a druhému D.Gálffymu ujel o více jak 3 vteřiny,třetí O.Kover skončil se ztrátou  bezmála 29s.

Na druhý závod se již dostavil skoro plný počet registrovaných, 21 startujících se pustilo do krocení svých nadupaných miláčků na specifickém městském okruhu Long Beach.40 minut dlouhý závod nejlépe zvládl Denis Gálffy a druhému V.Váchovi nadělil skoro 2,5 s.Třetí skončil R.Podešva který nám všem ukázal jak kvalitním jezdcem je.Bohužel ale to byl první a taky poslední jeho závod v této sérii MPL.

Virginia hostila náš třetí závod v pořadí.14 startujících pilotů se zakouslo do testování a nastavování svých strojů aby zvládly tento náročný okruh.Dva ambicemi nabití piloti V.Vácha a O.Zaleš bohužel závod nedokončili a tak se mohl zase smát skvěle a bez chyby jedoucí Denis Gálffy,který to "natřel" druhému O.Novákovi bezmála 46 vteřin.Třetí místo Milana Radiměřského na tomto náročném okruhu nás všechny utvrdilo v tom že Milan je kvalitním pilotem.

Nádherný Brněnský okruh,který byl čtvrtým závodem v pořadí,měl prověřit naše kvality.Všech 18 startujících pilně studovalo záludný povrch okruhu a trápili se s nastavením vozu.Bohužel někteří z nás podcenili záludnost okruhu a tím donutili aby Safety Car vyjel z Boxů.To co následovalo,každý jistě pamatuje a fakt že je SC povolen jsem nevěděl,nebo lépe řečeno,jsem na to zcela zapomněl.Proto tímto se chci všem omluvit.Nicméně závod vyhrál poprvé startující Vojta UFO Hujer,druhý Radek Prokeš skončil 59 s za vítězem a výborné třetí místo si vyjel skvělým výkonem Patrik Novotný.

Účast 14ti pilotů na historickém okruhu LeMans 1979 potvrdila průměr startujících na jeden závod.Víťa Vácha potvrdil svou lásku k této nádherné trati a zvítězil s náskokem skoro 50s. před druhým Radkem Prokešem.Třetí do cíle dojel Ondřej Novák se ztrátou 1,07 na vítěze.Zde bych chtěl podoktnout že tento závod se jel za tmy a nebyl vůbec lehký.

Australský Surfer's Paradise přišlo pokořit už pouze 10 pilotů.Trojice nejlepších 1.Vojta Hujer-2.Ondřej Zaleš-3.Denis Gálffy zdolala tento okruh nejrychleji a právem se tak řadí k elitě naší MaxPowerLeague.

Hockenheim Old a 9 ti člená účast na tomto závodě.To byl náš daší závod v pořadí.Zatáčka č.3 a moje HRUBÁ chyba při pozdním brždění připravily Radka Prokeše o 3-4 místo.Závod vyhrál V.U.Hujer druhý pak dojel O.Kover s 8s ztrátou.Třetí místo pro Denise Gálffyho bylo zklamáním.

28.2.2009 se uskutečnil náš předposlední závod.Daytona Road Course nedávala šanci nepřipraveným.V.Vácha bohužel nemůže startovat kvůli pracovnímu vytížení a na startu se řadí 10 pilotů ve svých proklatě nízko nastavených vozech.Trošku chaotický start však nezabránil D.Gálffymu vyhrát tento závod .Druhý O.Zaleš dojíždí se ztrátou 1.658s na vítěze a třetí místo pro M.Radiměřského je vzpruhou po závodě na Hockenheimu.

"ZELENÉ PEKLO" tak se přezdívá často okruhu Nordschleife,který hostil náš poslední závod.Ti co tuto trať neprojeli aspoň stokrát,nemohou počítat s tím že vydrží na trati celý 40 min dlouhý závod.Problémy se serverem a 8 startujících-tak se zapíše do historie MPL závod na Nordschleife.Vítěz? Víťa Vácha,který k této trati přistupuje s obdivem a respektem.Jeho natrénovaných cca 10000 kol se projevuje i v závodě a vítězí s náskokem 9s. před Ondrou Zalešem.Milan Radiměřskýýýýýýýýý tlačí svoje Gallardo do cíle........ještě pár metrů..........Milane šlápni na to!!............... třetí projel cílem.    Skvělý výkon na této vyčerpávající trati.

 

Zde jsem vám přiblížil MPL Gallardo Cup. Zde jsem vám zvýraznil jména kluků kteří se zapsali do výsledkové historie MPL.  Zde jsem vám zvýraznil počet startujících na jednotlivých závodech.Zde se chci pozastavit nad těmi co se přihlásí a následně nejezdí nebo nemají v sobě trochu úcty k těm co série připravují a nedokáží napsat nebo se odhlásit. Jistě já vím že je to každého věc kde co jak a kdy pojede.Chápu že nemusíte mít vždy čas.Ale o jedno vás prosím....Oceňte hodiny a dny a týdny a měsíce strávené nad přípravou takové série jako byla třeba výše uvedená série Gallardo CUP.Oceňte je tím že po registraci do jakékoliv série pojedete každý závod z kalendáře.Věřte že je to nejlepší odměna pro ty kteří tyto série pro vás připravují: Ondra Zaleš,Víťa Vácha,Stanislav Benešovský,Ondrej Kover,Simracing.sk a Maxpowerleague.   DÍKY KLUCI

   pokračování příště.............

This content has been locked. You can no longer post any comment.