Start mi vyšel podle představ, udržel jsem si pozici po 1. kole, což bylo skvělé. Věděl jsem, že nebudu rychlý jako Ondra. Z, který jel od startu  skvěle, ale tušil jsem že pojede na 3.stopy.

 

Jenže Ondra. Z mě hodně ujížděl a já nemohl stíhat jeho závodnímu tempu. Za chvilku se na mě dotáhnul další McLaren pilotovaný V. Váchou. Zkusil jsem přidat a setřást ho, jenže to nešlo kvůli brzdám, které byly špatně vyvážené a nevyspytatelné při brždění. Po celý závod jsem se snažil najít optimální balanc brzd. V 1.sektoru jsem zkusil přesunout váhu brzd, jenže při brždění v Lee Combes jsem dostal hodiny a Víta se dostal přede mě. Nakonec se podařilo brzdy správně nastavit a zkusit dohnat Vítu. Než jsem ho ale mohl zkusit dohnat, tak on udělal v zatáčce č.17 chybu a dostal se tak na obrubník a nemohl se vyhrabat ven. Po delší době vyjel a mohl tak pokračovat v závodě, já už měl ale v té chvíly před Vítou bezpečný náskok. Pak přišel šok - vedoucí jezdec Ondra.Z odstoupil kvůli problému s připojením a mě tak do klína spadla 1. pozice. Od té doby jsem jen udržoval potřebný náskok a v závěru jsem jen šetřil motor.

Spa je nejkrásnější trať co znám a jsem rád že jsem vyhrál, je to fantastický pocit. Šampionát  se nám pomalu blíží ke svému konci  a každý bod bude důležitý.

Chci pogratulovat Ondrovi. Z, Vítovi. V a J. Cigáňovi za bojovnost v  závodě.

Ahoj, Vojta Hujer.

This content has been locked. You can no longer post any comment.