Spa-Francorchamps už je za námi.

Spa-Francorchamps. Ano velmi oblíbená trať s dlouhou historii a s úžasným provedením tratě. Na této trati leží zatáčka, která je v motorovém sportu hodně pověstná a menuje se Eau Rouge. Tato trať má také přes 7Km a je nejdelší v šampionátu F1.
My jsme na této skvělé trati samozřejmě jeli taky závod, který je již 12. v pořadí a myslím si, že hodně jezdců si tento závod užila, i když třeba nedojeli jak chtěli, protože tato trať je náročná a odjet celý závod není jen tak.
Tak začneme opět kvalifikací kde se každý mohl ukázat ja se připravoval.

Po dojetí kvalifikace bylo pořadí jezdců takovéto-1. Tomáš Nagy 2. Martin Lesay 3. Pavel Dušek 4. Marek Slavík 5. Tomáš Vanča 6. Marcel Darida 7. Tomáš Repík 8.Richard Koch 9. Patrik Burdej 10. Milan Dostál 11. Ondřej Drápela 12. Jan Starý 13. Peter Škorvaga 14. Petr Kulhan, ale jelikož byly uděleny penalizace tak se pořadí ještě míchalo.

Na startovní rošt se nám postavilo 18 jezdců.
 1. zatáčka proběhla bez problémů.

Jezdci dělali v průběhu mnoho chyb a postupem jezdci odpadávali...  tady Tomáš Repík v 1. kole.

A Honza Starý také chyboval v 1. kole.

A tady měl na mále Onřej Zaleš.

Tady přetočil svůj vůz Petr Kulhan.

Byly tu i různé pokusy o předjetí ale dále tu byly i kolikrát nebezpečně vypadající situace a jen tak tak stačili jezdci zabránit některým kolizím.

Tady se Marek Slavík vrátil na trať a Petr Kulhan ho málem sestřelil.

Tomáš Repík už neměl tolik štěstí.

Po dlouhém a vyčerpávajícím kroužení se schylovalo ke konci závodu, který byl zajímavý až do protnutí cílové čáry všemi jezdci.
Po dokončení se nám odkrylo konečné pořadí a to je takovéto- 1. Peter Škorvaga 2. Tomáš Vanča 3. Petr Kulhan 4. Patrik Burděj 5. Richard Koch

Tak to je vše z Belgie, která je už za námi a teď nás čeká další skvělá trať jedoucí se v Itálii což je Monza(Pro-12.9. 09  a  AmA 13.9. 09) tak Zatím Ahoj.

This content has been locked. You can no longer post any comment.