... se našim jezdcům povedla.

Skoro každý si po závodě Monzu vychvaloval a naši piloti nebyli vyjímkou, i když si odvážíme "jenom" bodík, celý tým je s výkonem Renaultu v Itálii spokojen. Oldřich Gajdoš zvolil strategii jednoho pitu, která nakonec přinesla alespoň ono toužené 8. místo. Dušan Volár, v kvalifikaci lepší, odjel povedený závod a cílem projel na 12. místě, což v takovém jezdeckém složení jaké letos panuje nepochybně úspěch je.
Jezdci samozřejmě neunikli našim reportérům a podělili se s vámi o své pocity ze závodu.

Oldřich Gajdoš
No kvalifikace se povedla lépe než na výbornou. S časem lepším o cca 7 desetin oproti původním očekáváním jsem obsadil opět neočekávanou 14. pozici, těsně za kolegou. Do závodu jsem riskl, jako jediný ve startovním poli, strategii jednoho pitu a musím přiznat, že konečným výsledkem jsem si moc jistý nebyl. Úvodní kola byla dosti chaotická, zejména díky kolizím některých jezdců, můj monopost obdržel nějaké ty drobné šrámy, ale nic vážného. V závodě jsem měl tři nezapomenutelné situace. První - Udržel jsem za sebou cca 12 kol bezmála o 2 sekundy na kolo rychlejšího vojtu Hujera, což je pro mě zážitek Number One, i když být za mnou někdo jiný závod bych asi nedokončil. Druhá - Ta samá situace, akorát byl za mnou cca o vteřinu rychlejší David Hančl, kterého jsem za sebou zdržel asi 5 kol, navíc jsme si mezi sebou zapředjíždeli, když jsme si mezi sebou, během jednoho kola vyměnili pozice. Třetí - Jediná má kaňka na závodu. Zbývaly tři kola do konce, já byl osmý cca 8 sekund před devátým Petrem Kulhanem a díky své nepozornosti při brždění jsem udělal před první šikanou drobné hodiny a když jsem se vrátil na trať byl za mnou Petr jednu vteřinu. Tudíž místo pohodového dojezdu závodu mě čekali tři kola strachování o poslední bodovanou pozici. Petr mě naštěstí donutil zajet poslední kola hodně rychlá a sám udělal pár chybiček, takže v cíli jsem mohl slavit, i když třináct kol před koncem to na body moc nevypadalo. Závod to byl opravdu nádherný, pořád se něco dělo, děkuji Vám všem za něj a doufám, že něco podobného předvedeme i v Singapuru. Nashledanou tam.

Dušan Volár
Tak máme po závodě na Italské Monze a já můžu říct, že jsem spokojen a vidím pokrok, snad to nebyla náhoda. Kvalda se mi povedla fakt slušně, tak jsem startoval ze 13.pozice. Závod jsem si užil, po startu bylo hodně těsno v prvních několika zatáčkách, ale naštěstí jsem se vyhnul kolizím o které nebyla nouze, pak přišel boj s Martinem Zemanem a když zajel do boxů tak sem stih ještě pár rychlých kol a dostal jsem se před něj. Pak přede mnou jezdil David Hančl, ten jezdil o trošku pomaleji a když už jsem si myslel na jeho pozici přišla chyba, hodiny a boj opět s Martinem. Do konce závodu už se nic nezměnilo a já si dojel pro mě slušný 12. místo. Budu se těšit do Singapuru, takže tam čus.

This content has been locked. You can no longer post any comment.