alt  ... a nečekané pódium.

alt

 

 

Volár to oddřel, Gajdoš slízl smetanu, dalo by se s nadsázkou shrnout u Renaultu vše kolem VC Japonska. A nyní zcela bez nadsázky. Třetí místo je pro nás zcela nečekané, avšak Olda by ho asi stěží dosáhl nebýt Dušana, který toho v Japonsku na testoval opravdu hodně a připravil výborný setup. Oldřichovy pak už jen stačilo podat bezchybný výkon, počkat na chyby soupeřů a mohlo se u Renaultu slavit. Oslavy nám trochu pokazil fakt, že obě Torro Roso skončili hned za Oldou a připsali si tak více bodů do poháru konstruktérů. Na druhou stranu jsme si dost polepšili na Hondu, tudíž dobrá nálada v týmu  převažovala.
A jako již tradičně následuje komentář našich jezdců k závodu:

Oldřich Gajdoš
Kvalifikace se povedla, zajel jsem dobrý čas, avšak trochu neideálně projetý poslední sektor zamrzel, když ve výsledcích mé oči spatřily tři jezdce o necelou jednu desetinu přede mnou. Závod byl fantastický, sice nezačal úplně nejlépe, jelikož ke konci prvního kola jsem jemně kolidoval s Vojtou Hujerem, který se ocitl na chvíli mimo trať. Neměl jsem z toho vůbec dobrý pocit, ale závod pokračoval dál a to ve znamení boje s oběma Torro Roso. Nejdříve jsem se dotáhl na Davida Hančla, kterého jsem po několika pokusech s velkou dávkou jeho tolerance předjel. Dále následoval Patrik Novotný, který po mé první zastávce udělal chybu a já se mu dostal na dostřel. Asi sedm kol před mým druhým pitem udělal Patrik chybu a já šel před něj. Když byl za mnou po výjezdu z mích druhých boxů, věděl jsem, že stačí udržet tempo a neudělat chybu a aktuální pátá příčka bude moje. Jenže čtvrtý, přede mnou jedoucí, Víťa Vácha musel do boxů na penalty a třetí Lukáš Viskot urazil přední křídlo a z ničeho nic jsem byl na bedně. Nakonec jsem si tedy pro nikým nečekané třetí místo přijel, k velké radosti celého týmu. S Patrikem jsme jezdili hodně podobné časy, dvě třetiny závodu jsme se tahali o desetinky a rozdíl mezi námi v cíli dělali snad jen Patrikovy chybičky. Když opomenu ono první kolo, za které se Vojtovy ještě jednou moc omlouvám, jsem se svým výkonem maximálně spokojen a musím poděkovat Dušanovy za velmi dobře odvedenou práci na setupu, bez kterého by to prostě nešlo. Tak v Brazílii při dalších tuhých bojích se těším na shledanou.

Dušan Volár
Kvalifikace na tento závod se mi celkem vydařila a byl sem s ní spokojen. Závod byl velmi hezký a plný soubojů. Pod tlakem sem udělal pár chybiček, které mě stály lepší umístění, ale i tak sem si závod velice užil. Škoda hlavně posledního kola kdy mě ještě stihl předjet Vojta Hujer. Bohužel na body to opět nestačilo, jelikož startovní pole je hodně kvalitní a jezdci podávají velmi dobré výkony. Díky všem za pěknej závod a už se těším do Brazílie na další oblíbený okruh.
V Sao Paolu čus.

This content has been locked. You can no longer post any comment.