KVALIFIKACE: Zajel jsem své rychlé kolo, ale stačilo to pouze na 4. místo.

ZÁVOD: Start se mi moc nepovedl, propadl jsem se na cca 6. pozici, ale v prvním kole drobně chyboval David Hančl, takže po prvním kole jsem byl na 5. pozici. Přede mnou byl Víťa Vácha, na kterého jsem pár kol tlačil, ale udělal v T1 chybu a já se dostal zpět na svou 4. pozici. Dále jsem se snažil předjet Patrika Novotného, ale taky udělal po pár kolech chybu a dostal jsem se na 3. pozici. Na druhé pozici byl Lukáš Viskot, který jel skvěle a svou druhou pozici dobře hájil. Vědel jsem, že se musím před něj dostat co nejrychleji, ale povedlo se mi to až po 1. zastávce v boxech. Přede mnou byl už jen Ondra Zaleš, který jel hodně rychle, ale věděl jsem, že pojede na 3 zastávky v boxech, takže jsem se snažil jet co nejrychleji. Když jsem zajel na svou poslední zastávku, tak byl Ondra přede mnou cca 16. sekund, ale jeho náskok stále rostl a když zajel na svou poslední zastávku, tak měl náskok cca 20 sekund.To ale stačilo na to, abych se posunul do čela a můj náskok byl cca 5. sekund. Do konce závodu zbývalo cca 8. kol a já věděl, že na to musím tlačit, protože Ondra měl čerstvé pneu a v nádrži málo paliva, takže jel hodně rychle. Během pár kol můj náskok stáhl a začal boj o vítězství, ale Ondra měl větší top speed a před zatáčkou 130R mě předjel. Do cíle jsem tedy dojel na 2. pozici. Byl jsem z jedné strany zklamaný, protože jsem ještě letos nevyhrál žádný závod, ale byl jsem rád, že jsem se dostal do vedení šampionátu s náskokem 7. bodů. Bodoval i kolega Martin Rotta, který dojel pro cenné 3 body, takže v Poháru konstruktérů to bude také hodně zajímavé. Za 14 dní v Brazílii ahoj.