alt  o umístění Renaultu v poháru konstruktérů.

Brazílie zřejmě rozhodla o naší konečné šesté příčce v poháru konstruktérů pro rok 2009. Ovšem rozhodla hrubka Oldřich Gajdoše nám asi definitivně vzala šanci na posun kupředu v poháru konstruktérů. Matematická šance posunu na páté místo nebo propadu ještě níže sice pořád žije, ale ta reálná zřejmě již padla. Ale napříč tomu se V Brazílii našim jezdcům dařilo, přičemž s rychlostí obou vozů byl tým spokojen. Dušan Volár si závod podle svých slov užil, Olda litoval oné chyby, ale závod si taktéž užil. Ostatně přečtěte si, co jezdci po závodě říkali.

Oldřich Gajdoš
Celkově jsem z uplynulím víkendem spokojen. Kvalifikace se povedla na jedničku a závod vzhledem ke komplikacím na startu a po mé chybě v úvody dopadl relativně slušně. V Brazílii jsem chtěl hlavně dojet a minimálně "urvat" dva body, to se povedlo, i když jsem měl ale na víc. Moje chyba nám vzala reálnou šanci na 5. místo v poháru konstruktérů a mě o dost zmenšila naději na konečné 7. místo, o které jsem po VC Brazílie přišel. Ale jelikož všechno zlé je k něčemu dobré, tak dané okolnosti zapříčinili to, že v Abu Dhabi nemám již co ztratit a můžu jenom získat. Na startu budu sice penalizován posunem deseti míst, ale i přesto to v závodě vidím na dobré umístění.
Nashledanou v Abu Dhabi.

Dušan Volár
Penalizace z Japonska mě postihla do VC Brazílie a jelikož bych stejně zajel čas ve druhé desítce tak ani nebylo zapotřebí do kvalifikace vůbec vyjet a radši jsem šetřil trochu paliva do závodu. Ten byl z mého pohledu dost vydařený hlavně z toho, že jsem dělal málo chyb  a souboje jsem si opět užíval, zejména pak s Martinem Rottou. Do cíle jsem opět dojel až za body na 11. místě, tak to je zklamání jak pro mě tak pro celý tým, který také čeká na můj první bodík v téhle sezoně. Děkuji stájovému kolegovi za podporu a trpělivost a hlavně, že sbírá bodíky do poháru konstruktérů.
Prozatím ahoj a v Abu Dhabi se zase uvidíme.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.