alt 

 

http://maxpowerleague.cz/images/stories/WTCC-Profily/novotny.jpg

alt

PATRIK NOVOTNÝ
První start
F1 GP Canady '08
Počet závodů 25
Stupně vítězů
2
Počet bodů '09 45
Umístnění '09

7.

Scuderia Toro Rosso

TORO ROSSO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyjádření k uplynulé sezoně F1 PRO

Australia-834 kol
Na 1.závod sezony 2009 sem se velmi těšil a natestoval sem hodně kol. Závod začal kolizí s L.Dočkalem a hned sem musel zajet do boxů na výměnu předního křídla. Postupně jsem se dotahoval dopředu. Ve 2.polovině závodu sem se zasekl na obrubníku a teplota se vyhoupla na 141°C. Motor naštěstí vydržel. Celý závod mně provázely
lagy a ke konci se na mně dotáhl Víťa Vácha, ale v posledním kole v prostředním sektoru udělal hodiny a dojel jsem 6. , i když závod se mi vůbec nepovedl.

Malajsia-330 kol
Další závod se jel za týden a povedl se mi zřejmě nejlepší setup v sezoně. Celou dobu sem jel s Davidem Hančlem okolo 8.místa. Postupně jezdci odpadaly a jely jsme na 6.a 7. Davidovi odešly 6 kol před koncem brzdy a já se dostal po chybě S.Benešovsého na 5.místo. Bohužel přišel lag v posledním kole a přišel sem o 2 pozice a dojel jsem 7.

Čína-207 kol
Vypadalo to velice slibně, ale přišel přechod na nový mód. Nedařilo se mi auto nastavit a proto se mi ani na druhý pokus na rFactoru nepodařilo dokončit moji oblíbenou trať, při akceleraci z předposlední zatáčky sem přetočil vůz a ohnul zavěšení.

Bahrain-250 kol
Opět problémy ze setupem. V tomto závodě sem si nejvíce zapředjížděl v sezoně a asi dlouho budu na něj vzpomínat. Nakonec jsem dojel na 10.místě

Španělsko-346 kol

Před závodem sem si dal s Oldou simulaci.. Olda mi poskytl svoje nastavení a málem toho litoval :). Celý závod sem s ním závodil o 6-7. místo. Nakonec ho Olda uhájil a dojel jsem 7.

alt

Monaco-341 kol
Cíl byl hlavně dojet a to se nakonec podařilo. Na startu sem předjel Dušana a bojoval jsem s Milanem o 8.místo. Po jeho zastávce sem si vyjel velký náskok a tak sem se snažil dojet Oldu. V závodě sem si poškodil vůz pouze při nastavování LCD a pozdě jsem brzdil do 1.zatáčky a pak v boxech sem se lehce opřel o svodidla. Pár kol před
koncem vypadl Ondra Novák a dojel jsem 7.

Turecko-429 kol
Můj nejlepší setup na fyzice od FSONE. Celý 1.stint jsem jel za Jardou Cigáňem a 2x jsem zkusil útok, ale bez úspěchu. Po 1.zastávce mně předjel Denis a nějak jsem ztratil na Jardu 3sekundy. Po 2.zastávce opět další 3 sekundy. Ke konci mně předjel Ondra Novák a dojel jsem až 7. Po závodě jsme zjistily, že 6s jsme ztratily v boxech,
kvůli brzkému zapnutí omezovače.

Británie-343 kol
Moje oblíbená trať. Ze začátku jsem měl 2 kontakty s jezdci a také asi 3 hodiny. Propadl jsem se do druhé poloviny startovního pole, až přišla chyba na výjezdu a urval jsem kolo a byl to poslední nedokončený závod sezony.

Německo-332 kol
Celý závod jsem bojoval s Oldou Gajdošem a Radkem Prokešem o 7-9.místo, nakonec to nestačilo a dojel jsem 9.

Maďarsko-258 kol
Nejméňe času na testování. Začátek proběhl špatně a hned v zahřívacím kole jsem si svůj vůz poškodil, kvůli nepozornosti. Na startu mi vjel do cesty při vracení na trať Lukáš Viskot a začal závod s ohlým zavěšením. Mechanici částečně vůz opravily a jel jsem poslední. Byl to krutý boj s vozem a hodněkrát sem si zavěšení srovnával a rozhazoval kontaktama s bariérou. 10 kol před koncem se mi pokazily textury a ulevilo se mi, když sem projel cílem na 10.místě, že už je konec.
altalt
Evropa-1114 kol

4 týdny pauza a hlavně nová fyzika! S Petrem Kulhanem sme se předháněli v počtu natestovaných kol a nakonec vyhrál Petr o 300. Největší problém byl s brzdama a při simulaci mi brzdy nevydrželi asi 6 kol před koncem. Hodně sem vůz přenastavil k co nejmenšímu opotřebení brzd. Hned od začátku postupně odpadávali jezdci a mně postupně začal dotahovat Olda Gajdoš. Při simulaci mi brzda bouchla při teplotě 1473°C, takže když jsem měl při posledním stintu teplotu přes 1200°C byl jsem vklidu, ale raději jsem brzdy ještě posunul dozadu. 2 kola před koncem mi praskla a předjel mně Olda. Asi o 3 sekundy jsem nedostal kolo od Vojty Hujera a v posledním kole jsem předjel na trojkolové formuly Víťu. Dojel jsem tedy 4. a konečně se mi povedl závod v MPL.

Belgie-353 kol
Zvolil jsem hodně krátký 1.stint, ale od kvalifikace bylo chování volantu dívné. V 2.kole jsem dostal hodiny v Eau Rouge a při návratu jsem trochu poškodil Tomáše Nagyho. Chování volantu bylo příšerné, hlavně přehnané reakce na hrboly a proto sem byl často v hodinách. Na tento závod jsem se hrozně těšil a nakonec jsem se protrápil aspoň k 8.místu.

Itálie-393 kol
Od začátku jsem jel na 3.pozici. Pak udělal chybu L.Viskot a posunul jsem se na 2. Při brždění do T1 mi volant cukl doleva a nakonec jsem ztratil pozici s Jardou Cigáňěm,
který postupně navyšoval náskok a nakonec jsem dojel 3. a konečně sem se dostal na stupně vítězů a splnil si tak svůj cíl pro tuto sezonu.


alt


Singapore-392 kol

2. zastávky nepřipadaly v úvahu...

alt

Od začátku jsem jel na 3.místě, těsně za Jardou a za mnou jel Vojta Hujer, který postupně začal na mně ztrácet. Ze zádu mně postupně dotahoval Víťa, který ovšem zvolil 2 zastávkovou strategii, narozdíl ode mně a Jardy. Před  poslední 3. zastávkou jsem začal počítat se 4.místem. Při výjezdu z boxů jsem vyjel bok po boku vedle Víti a nakonec
jsem mu ujel. Po zastávce Jardy, jsem nevěřil, protože se vrátil, až za mně. Přišlo nejtěžších 7 kol v životě, kdy na mně Jarda tlačil, ale nakonec jsem to těsně uhájil a splnilo se mi co sem Jardovi říkal v Brně :). 2.místo bylo fantastické.

alt

Suzuka-301 kol
Od začátku jsem jel 3. těsně za Lukášem Viskotem a těsně před Jardou a Víťou. Po chybě jsem se za ně propadl a snažil jsem se je dojet. Pak přišla další chyba a ztráta byla už 10s. Navíc ze zádu se přibližoval Olda a tak jsem se začal soustředit na udržení 3.pozice, L.Viskot se totiž propadl. Nakonec mně Olda dojel a po chybě předjel. Po poslední zastávce jsem ještě skusil útok, ale Olda začal ujíždět. Dojel jsem nakonec 4. a třetí stupně v řadě bohužel nevyšly. Olda se přede mně dostal o 2 body a věděl jsem, že pokud ho chci porazit, budu muset v Brazílii na něj získat aspoň 2 body.

Brazílie-428 kol
Zachránilo mně nastavení od Davida. Kvalifikace se mi vůbec nepovedla, ale naštěstí jsem předvedl velký posun v 1.kole a držel jsem se vedoucí skupiny. Na vedoucí trio jsem neměl, až najednou při poslední zastávce Jarda ztratil hodně času. Zkusil jsem ho dotáhnout, ale Jarda byl hodně rychlý, tak jsem se spokojil se 4.místem. Na Oldu jsem vyjel 3 body, takže jsem měl na něj náskok 1 bodu a navíc Olda dostal do posledního závodu posun 10 míst na startu.

Abu Dhabi-363 kol
Na 1.verzi trati mi to vůbec nešlo. Na 2. jsem se taky trápil, až mi poskytl Tomáš Repík nastavení od Vaška Jankovského, který mi od VC Belgie poskytoval cená nastavení, za což mu chci hrozně moc poděkovat. Vyjel jsem si 4.místo v kvalifikaci. Start byl trochu chaotický, ale dostal jsem se na 3.místo před Vaška. Jarda s Vojtou rychle ujeli a Vašek se za mnou držel 1-2s. Bohužel udělal chybu v poslední zatáčce a tím odpadl muj jediný soupeř. Celou první polovinu jsem jel v naprostém klidu a v poklidném tempu. Asi v polovině závodu jsem si uvědomil, že mám stejně bodů jako Víťa Vácha, ale že mam lepší umístění. Peter Škorvaga mně ale rychle dotahoval a po pěkném souboji předjel. Bohužel jsem přehnal snahu si ještě chvíli s Peterem zazávodit a ihned mi ujel. Začal jsem lehce zrychlovat, protože mně dotahoval i Ondra Zaleš a opět přišel pěkný souboj, ale opět menší chyba a Ondra mi ujel. Bohužel o 4.místo sem přišel kvůli poklidnému tempu, ale hlavně sem udržel za sebou Oldu Gajdoše a dojel jsem 5. a celkově na fantastickém 7.místě.

Celkový počet kol se zastavil na čísle 7014 a průměr na závod 412,5.

Gratuluji Jardovi Cigáňovi k titulu mistra světa MPL, i když bohužel ještě nevyhrál závod. Chtěl bych moc poděkovat Martinu Zemanovi za úžasný provoz ligy po celou dobu a že to tu s náma po celou sezonu vydržel :), že se stará o web atd. Dále O.Zalešovi a P.Škorvagovi za úžasnou fyziku, která mi dala chuť znovu trénovat a závodit. Dále všem jezdcům, bez kterých by ty závody byly o ničem a hlavně Davidovi Hančlovi, že tuto sezonu přetrpěl a doufám, že další začneme ve velkém stylu a také V.Jankovskému, M.Zemanovi, V.Váchovi, T.Vančovi, O.Gajdošovi, V.Hujerovi za rady ohledně nastavení a T.Repíkovi za společné trénování po celou sezonu a hlavně při VC Evropy :). P.Kulhanovi za jeho videa a nakonec O.Drápelovi za jeho hlášky na TS :D.

This content has been locked. You can no longer post any comment.