Závodní okruhy již zejí prázdnotou. V boxech už není slyšet zvuky pneumatických utahováků ani cinkot klíčů mechaniků. Lepé děvy a hostesky se už neprocházejí ve VIP zónách a i poslední fotograf již zakryl svůj objektiv.

Skončila sezóna MPL 09.

Skončila sezóna plná zmatků, soubojů, diskvalifikací a radostí z vyhraných závodů. Skončila sezóna, ve které si každý z nás zase trochu více uvědomil o čem virtuální závody jsou.

Sezóna MPL 09, které předcházel výborný MPL Gladiator Winter Cup, začala na tradičním okruhu v Australském Melbourne a skončila na novém závodním okruhu v Abú Dhábí.

Začatek sezóny patřil bezesporu stáji Ferarri. Oba její piloti Ondřej Novák a Denis Gálffy potvrdili že patří na špičku jezdeckého pole. Mistr MPL 08 Vojta Hujer ve snaze dohnat tyto dva rychlíky často hnal svůj monopost až za hranici jeho možností, kde kolikrát chyboval a spolu s nemalými technickými problémy bloudil okolo 4.místa celkového hodnocení.

Nováček naší Maxpowerleague Jaroslav Cigáň zahájil sezónu druhým místem v Melbourne a potvrdil tak svoji suverenitu z RGPL odkud přestoupil k nám. Rychlá jízda s minimem chyb a respektování soupeře, tyto vlastnosti Jardu posouvaly skrze sezónu a dávaly mu možnost vystoupat na stupínek nejvyšší, na stupínek Mistra MPL 09. Paradoxem zůstává že náš Mistr MPL 09 Jaroslav Cigáň nevyhrál ani jeden závod sezóny, účastnil se však všech závodů a byl nejkonzistentnějším pilotem z celého startovního pole sezóny. Právem mu náleží titul MISTR MPL 09 F1 PRO.

Dalším pilotem kterého je třeba zmínit je Ondřej Zaleš.

Ondra nenastoupil do sezóny nejlépe a stáj McLaren se první polovinu sezóny potýkala se technickými problémy. Od GP Itálie znamenal Ondra doslova raketový nástup. Vítěz VC Itálie, Vítěz VC Singapuru, Vítěz VC Japonska a Vítěz VC Brazílie. Těchto 40 bodů nakonec Ondru vyslalo na 3.místo celkového hodnocení.

Je třeba však zmínit i ostatní kteří se zlepšovali postupně s počtem odjetých závodů. Patrik Novotný který předváděl velmi dobré výsledky, David Hančl, který se umístil velmi dobře v seriálu MPL WTCC a v F1 PRO se dokázal ke konci sezóny poprat s nastavením a zajet několik kvalitních závodů.Oldřich Gajdoš předvedl svou sílu v konzistentnosti. Z nováčků v divizi PRO pak Peter Škorvaga, kterému mimojiné vděčíme za výbornou fyziku - Díky Peter. Petr Kulhan se dokázal poprat s nastavením divize PRO a spolu s titulem MISTR MPL 09 Divize AMA se umístil na 17.místě celkového hodnocení divize PRO. Ondřej Drápela mě velmi mile překvapil svou trpělivostí s nastavováním monopostu a dokázal odjet několik 100% závodů.

Shrňme si to tedy

První místo a titul Mistra MPL 09 vybojoval JAROSLAV CIGÁŇ a to s pouhopouhým náskokem 2 bodů před druhým VOJTOU HUJEREM.Třetí pak skončil ONDŘEJ ZALEŠ s počtem 72 bodů celkového hodnocení.

Gratulujeme všem třem na stupních vítězů a těšíme se na další sezónu MPL 2010.

Za celý realizační tým Maxpowerleague

Martin Zeman

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.