alt aneb potvrzení výkonnosti celé sezóny.

"Rozlučkový" závod v Abu Zabí se pro nás odehrál v poklidném duchu, jelikož v poháru konstruktérů bylo již prakticky rozhodnuto. Naši jezdci ještě měli o co bojovat, ale ani jednomu se cíl nepovedlo splnit. Oldřich Gajdoš nezískal potřebné dva body na Patrika Novotného a Dušan Volár nezískal onen toužený bodík do pořadí jezdců. Nutno podotknout, že oba jezdci neměli příliš velké šance na splnění svých cílů.
A nyní, jako obvykle, si přečtěte co nám jezdci k závodu řekli.

Oldřich Gajdoš
Kvalifikace proběhla v poklidu, zajetý čas byl můj průměr, ale v závodě jsem potřeboval získat dva body na Patrika Novotného a posun deseti míst na startu mi situaci značně komplikoval, ale jelikož byl Patrik v závodě lepší než já, tak těch deset míst stejně nic neřešilo. Úvod závodu byl i díky lagům značně chaotický, ale i napříč tomu jsem si v úvodu závodu polepšil o několik míst a dostal se až překvapivě brzo na body. V závodě jsem pak jen tak "kroužil", ale zhruba od poloviny závodu začal boj s Davidem Hančlem, kterého jsem po dojetí předjel. Po předjetí jsem neměl ale z daleka vyhráno, jelikož David chytil druhou mízu a já navíc špatně natankoval a musel nějaké to kolo šetřit palivo. David po těsném přiblížení za mě zkusil útok, po kterém přišla jeho chyba, ale náskok mě daný touto chybou jsem promarnil, když jsem asi kolo na to chyboval i já. Náskok se tedy opět zmenšil na původní rozdíl, který nám více méně vydržel až do cíle, kterým jsem projel na šestém místě.
Chtěl bych poděkovat jezdcům Toro Roso za pěkný konec sezóny. Patrikovy za krásný boj o sedmou příčku a Davidovy za nádherná poslední kola sezóny 2009.
A vůbec bych rád poděkoval všem, ať už jezdcům, adminům, provozovateli připojení (i když :-D), za krásnou sezónu 2009. Na závěr přidávám velkou gratulaci Jardovy Cigáňovy k titulu mistra Max Power League, který všem názorně předvedl, že i bez vítězství to jde, stačí jen pravidelně bodovat.
Prozatím čau a na viděnou zase někdy na závodní trati.

Dušan Volár
Tento závod byl asi nejhorší v mém podání od začátku tréninků přes kvalifikaci a vše jsem dovršil závodem. Ukázalo se, že seznámení s tratí mi dělalo od počátku velikánské problémy. V závodě jsem byl jednoznačně nejhorším jezdcem a celé startovní pole mi ujíždělo od zhasnutí červených světel na semaforech. Monopost jsem během pár kol tak poškodil, že se s ním nedalo pořádně jet a když jsem se rozhodl ze závodu odstoupit a zajet do boxů tak jsem udělal tu nejhorší chybu kdy jsem za zmatkoval, zabrzdil a Víťa Vácha který už mě chtěl předjet o kolo tak do mě naboural takovou silou, že si také velmi pochroumal svůj monopost a po pár kolech byl nucen také odstoupit, tímto se ti Víťo velice omlouvám.
Bohužel tak jsem ani v posledním závodě nezískal ani bodík, což mi je velmi líto vůči týmu a Olimu, kterému jsem tak vůbec bodově nepomohl v boji o lepší umístění  v poháru konstruktérů.
Gratuluji Jardovi k získání titulu MPL.

Vyjádření Renaultu a jeho jezdců k uplynulé sezóně bude v nejbližší době doplněno.

This content has been locked. You can no longer post any comment.