Kvalifikace:

Kvalifikace byla velice dobrá a 3.místo bylo výborným základem pro závod.

Závod:

Start byl slušný. Ihned jsem se dostal do vedení a mohl jsem zkusit se odtrhnout druhému L.Viskotovi. V T1 bylo opravdu těsno,šel jsem dříve na brzdy, nechtěl jsem riskovat,protože nebyly ještě zahřáté pneumatiky. Lukáš mě hladce předjel a potom jsem se držel většinu závodu za Lukášem. Při každém mém pokusu přiblížit se Lukašovi se auto vlivem ztráty přítlaku stávalo neovladatelným a nezbylo mě nic jiného než vyčkávat. V 10. kole, v T2 byl Lukáš moc široký na výjezdu a dostal se na trávu, to ho rozhodilo a já se před něj konečně dostal. Na konci 12. kola jsem v předposlední zatáčce moc brzo akceleroval a zadek šel do smyku. Smyk jsem sice vyrovnal ale na cílové rovince mě Lukáš dohnal a předjel. Ve 23. kole ve 13. zatáčce jsem se dostal těsně za Lukáše a zkusil ho předjet, vyšloto pefektně a od té doby jsem se snažil jezdit konzistentně. Následně pak jsem koukal jaký mám odstup od Lukáše, jenže za mnou nebyl tak jsem si říkal buťo zajel do boxů nebo se něco stalo. Takže, za mnou byl P.Škvovaga a jezdil za mnou velice rychlá kola. Věřil jsem však že Peter ještě jednou do boxů pojede. Dařilo se mě jezdit konzistentnní časy a ve 40. kole zamířil do boxů Peter. Hned mě bylo jasné že bude na nových pneumatikách rychlejší. To se také zanedlouho potvrdilo a Peter začal jezdit až přes 1s lepší kola než já. Rozhodl jsem se proto jet na konci 44. kola do boxů. Nasadil jsem měkkou směs a zkusil zajet sérii rychlých kol, abych si vítězství pojistil. Ke konci závodu jsem zvolnil a jenom šetřil motor, abych v si v poklidu dojel pro své první vítězství v sezoně MPL F1 2010. Byl to opravdu výborný závod. Monopost fungoval perfektně, jak spolehlivostí tak i rychlostí jsem na tom byl skvěle. Chci pogratulavat všem co dojeli na bodech a hlavně L.Viskotovi a P.Škvorvagovi za krásné výkony na trati.

Dále nás čeká závod v Sepangu který bude už za týden, už se moc těším a doufám v dobrý výsledek.