Kvalifikace:

Kvalifikace byla velice zajímavá věděli jsme že L.Viskot bude rychlý, M.Zeman zajel skvělá kola a dostal se na krásné 13.místo. Vojta ve druhé části kval v 1.ostrém kole zajel 1:32,775 potom se vrátil do boxu pro nové pneu a vyrazil znovu, Vojta jel opravdu na hraně a využil tak potenciálu auta a bylo z toho 1. poleposition v sezoně 2010.

Závod:

Start byl celkem v pořádku, sice jsem protočil více kola, ale L.Viskot se přede mě dostal, proto jsem se snažil ho držet a čekat co se stane. Všechno šlo podle plánu, auto se chovalo dobře a někdy jsem byl rychlý já a někdy zase Lukáš, když jsem se snažil mu přiblížit tak se auto nedalo ovládat proto jsem si držel odstup 1,5s. V 19 kole jsem se ale více přiblížil Lukášovi a byl jsem doslava nalepený na jeho křídlo zkusil jsem utok ve 4.zatáčce, jenže jak jsem vyjel z větrného pytle tak jsem ztratil přítlak na přední křídlo a nedobrzdil jsem a skončil jsem za obrubníkem. Vrátil jsem se na trať ale auto se chovalo jinak, proto jsem se rozhodl, že pojedu v nejbližích kolech do boxu. I po výměně pneu auto fungovalo jinak, někdy bylo nedotáčivé a někdy přetáčivé, proto jsem se koncentroval na udržení 2.místa. Ke konci závodu jsem dostal vysílačkou zprávu, že můj kolega odstoupil pro závadu na motoru, od té doby jsem více šetřil motor, abych auto dovezl v pořádku do cíle. Byla by škoda přijít o 2.místo. Byl jsem opravdu rád za 2.místo závod jsem si opravdu užíval, škoda mého týmového kolegy M.Zemana který jel opravdu skvěle, ale bohužel vypadnul ze 7.místa kvůli motoru.

Chci pogratulovat L.Viskotovi za jeho 1.vítězství v divizo PRO a děkuji mu za férový soubouj na trati, díky.

Dále nás čeká závod v Číně, v minulosti se nám na této trati nedařilo proto doufáme, že se nám podaří najít správné nastavení a opět bojovat o příčky nejvyší, takže v Čně naschledanou.