alt

Kvalifikace (4.)

První ostré kolo se mi povedlo, pak jsem jel do boxu pro nové pneu a méně benzínu, jenže v T2 jsem byl moc rychlý na výjezdu a narazil tak do bariéry a ulomil přední křídlo, proto jsem nakonec nestihul v závěrečné fázi kval najet do ostrého kola. Musel jsem se proto spokojit se 4.místem i když to mohlo být lepší.

Závod (9.)

Start jsem uplně spackal, když se začala rozvětset červená světla a pak se jen rozvítila 3 zelená tak jsem vubec nevěděl, co se stalo, uplně mě to rozhodilo, proč nesvítí všechny zeleně, proto jsem akceleroval pozdě .Do T1 jsem vjížděl na 9.místě, ale záhy jsem byl 11. Proto jsem se začal propracovávat do předu, v 10 kole jsem byl už na 6.místě a jezdil tak za P.Kulhanem, když jsem Petra konečně dojel tak nebylo jednoduché ho předjet jen na top speed měl o 10km více. Jenže za moment P.Kulhan předjel R.Rehoru a tak jsem musel stíhat Rada, už jsem si začal plánovat útok, jenže Rado ve snaze ujet mi šel pozdě na brzdy a udělal hodiny.Ke konci 22.kola Petr přeskočil obrubník a játo do něho naboural s celé situce ve svuj prospěchvyužil Rado a posunul se tak předemě, netrvalo dlouho a pozici jsem si vzal zpět.

Ve 24.kole jsem jel do boxu, auto bylo požkozené na levou stranu se špatně řídilo a volant mi občas správně nefungoval jak by měl. Ve 47 kole jsem zajel na druhou zastávku kvůli volantu,který byl natočený hodně do leva a znemožnoval mi řídit tak jsem ho při zastávce srovnal tak že jsem ho otočil co nejvíce do prava a on se k mě spokojenosti trochu srovnal.

Znovu jsem tak mohl jet naplno od 53.kola jsem začal stahovat P.Škorvagu jenže Petr udělal chybu a já se tak pohodlně před něj dostal. Bylo 55.kolo a 10s jsem ztrácel na V.Jankovského nasadil jsem tempo a zkusil tak stáhnout Václava, šlo to skvěle, auto bylo skvělé a hodně rychlé.

Občas jsem jezdil až za hranicí vozu. V 64.kole jsem se příblížil na 1s začal jsem si připravovat útok, ale co se nestalo v zatáčce č.11 při výezdu přestal fungovat volant celejýse otočil o 360stupňů najednou jsem měl uplně prohozený páčky na řazení vůbec jsem nevěděl co se děje, když jsem se dostal zpátky na trať tak ze zadu jsem pocítil velkou ránu pak jsem si až všimnul že to byl muj parťák. 

Byla to neuvěřitelná smuůa s autem jsem hodně bojoval protože volant byl hodně citlivý proto jsem musel hodně zpomalit abych tak nikoho neohrozil,byl jsem opravdu naštvaný a nebýt těch problému dopadlo by to lépe ale to co na F1 mám rád nikdy nemáte nic dopředu dánné.

Dojel jsem alespoň na 9.místě tak pár bodu si odvážím i když vím, že jsem měl na víc, proto se už nemužu dočkat na příští víkend, kde pojedem v Monacu.

Trať v Monacu patří mezi mé nejoblíbenější takže se už opravdu těším a budu doufat v mnohem lepší umístění.

Chci pogratulovat Lukáši Viskotovi k vítězství.
Dále se chci omluvit P.Novotnému kterého jsem až možná drze předjel ale na rovince jsem zpomalil a pustil ho tak před sebe.
Také se omlouvám mému kolegovi M.Zemanovi.

Ahoj
Vojta-Ufo-Hujer

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.