alt

Zámořské závody máme za sebou, a čekal nás první Evropský závod na španělském Circuit de Cataluňa. Tým Brawn GP měl opět k dispozici oba své závodní jezdce, a proto vyhlížel další závod s napětím. Petru Kulhanovi se podařilo opět dostat na stupně vítězů, a proto vám přinášíme jeho pocity ze závodu.

Kvalifikace:

Co se týče mé kvalifikace je to jako den a noc. V první části naprosto bezchybné kolo a 4. místo, druhá část až sedmé místo a o 0,5s horší čas, kvůli špatně zvolené směsi pneu. Ale co se dalo dělat, čekal me start ze sedmé pozice.

Závod:

Po zpackané kvalifikaci jsem urobil ještě malou hrubku v zahřívacím kole kdy jsem trochu přetočil motor a to mě poslao do smyku, naštěstí jsem vyvázl bez poškození.

Start se dá popsat jako slušný, ze 7. místa na startu jsem byl v T1 už čtvrtý. Opět jsem se dostal do skupinky několika jezdců, kde jsme se prali o každý centimetr trati, i když ne tak těsně jako v Číně. Byly to opravdu nádherné souboje, jedno kolo měl navrh ten, další kolo zas další jezdec.

Ve 22. kole jsem se dopustil menší chybičky v poslední šikaně, kde se mi před prvním apexem svezla záď vozu, a druhý apex jsem vzal trochu agresivněji přes obrubník, což mi nadhodilo zadek a šel jsem do smyku. Z toho mě rychle dostal Vojta Hujer který se už nestihl vyhnout a opřel se do mé bočnice čímž mě udržel ve směru ( za to se ti Vojto omlouvám jestli jsem ti poškodil auto). Tohoto kontaktu se pokusil využít Rado Rehora, který nás objel, ale nedostal se před nás jak si asi a do poslední zatáčky jsme vjížděli bok po boku.

Na výjezdu jsem Rada trochu přivřel, a dostali se do kontaktu, na který jsem málem doplatil nárazem do zdi. Ale auto jsem udržel na dráze a pokračoval dále.

V tu samou dobu začali jezdci přede mnou zajíždět k prvním pit stopům, a já měl dilema, jestli jet také na 2 pity, nebo pouze na 1. Nakonec jsem to riskl na 1 po zkušenostech z Číny s tím, že se budu muset později branit těm na nových pneu. To se i splnilo, a musel jsem bohužel přepustit 2 pozici a spokojit se s třetí. Radovo stíhací jízdu jsem ke konci odrazil a dojel si pro druhou bednu po sobě a třetí letos. Jsem s nimi spokojen a doufám, že přijdou další v nasledujících závodech.

V Monaku naviděnou.

This content has been locked. You can no longer post any comment.