alt

Lukáš:

Do kvalifikace jsem šel s mírnou dávkou nejistoty, protože jsem první kola s prázdnou nádrží zajel pouhý jeden den před závodem. Nastavení bylo děláno pouze na závod. Nakonec se z toho vyklubala pole position. Do závodu jsem si věřil ještě víc, především proto, že jsem v kvalifikaci zajížděl konzistentní časy.

Klíčem v závodech poslední dobou bývá dobrý start. Ten se mi hodně zdařil a okamžitě jsem si začal budovat náskok. Stejně jako v Číně i zde druhý jezdec Ondra Zaleš působil v roli špuntu, který brzdil jezdce za sebou, především Jardu Cigáně na třetí pozici. Protože jsem měl naplánovanou strategii na 2 zastávky, snažil jsem se jezdit rychle a zároveň konzistentně. To se mi vcelku dařilo, časy okolo 1:21 byly prakticky totožné, rozdíl mezi maximálními a minimálními hodnotami byl cca 0,3 sekundy. Nicméně, v 22. kole, kdy jsem chtěl jet do boxů jsem si všiml shluku asi sedmi jezdců, za které bych se propadl. To jsem nemohl riskovat a tak jsem se rozhodl pro změnu strategie na jednu zastávku. V 29. kole jsem udělal svou jedinou větší chybu, když jsem šel do 4. zatáčky pozdě na brzdy a skončil v kačírku. Tato chyba mě stála zhruba 7 sekund. Po zastávce v boxech jsem se vrátil na 3. pozici za Ondru Zaleše. V tu chvíli jsem jel stylem, který nebyl příliš daleko od jízdy na hraně. Ondru jsem po několika kolech dojel a posléze i předjel. Stejný osud potkal i Jardu Cigáně. Protože jsem věděl, že Jarda pojede ještě jednou do boxů, zvolnil jsem a šetřil pneumatiky. Protože jsem před závodem nedokončil jedinou simulaci, netušil jsem, jak mi vyjde palivo. Zdálo se mi, že ho je celkem málo, a tak jsem ho začal šetřit stylem nižších otáček. Byl jsem sice pomalejší asi o sekundu na kolo, ale mohl jsem si to dovolit. Když do konce závodu zbývalo pouze 10 kol, začal se ke mě blížit Jarda. Nasadil jsem opět tempo z prvního stintu a poslední 3 kola jel úplně na jistotu.

Teď se už nemůžu dočkat mého oblíbeného závodu v Monacu, který se jede již za týden. Takže v sobotu ahoj!

This content has been locked. You can no longer post any comment.