Ano je to tu! Světový šampionát cestovních vozů se vrací po menší odmlce do Maxpowerleague! V anketě o novém módu do MPL jste si zvolili právě plechovky a je mi velkou ctí vás uvítat do nové sezony těchto zajímavých závodů. Nová sezona sebou samozřejmě nese i nový mód, traťe, nové soupeře, ale hlavně plno zábavy a nelítostných soubojů za volantem. Ale začnime pěkně na popořádku...

Registrace

Registrace do nové sezony je stále možná. Bohužel volná auta už zde nenajdete, ale stále je tu možnost, že se některé z aut uvolní. Další šance jak se zapojit do série WTCC je na divokou kartu.Jedná se o jednorázovou účast v sérii (na jeden závod). Po dobrých výkonech se samozřejmé dá počítat se sedačkou nastálo. O divokou kartu můžete požádat na fóru (bližší informace zde). Jelikož je WTCC volnou sérií, registrace je otevřena do konce sezony. Pro lepší orientaci uvádíme startovní listinu zde.

Šampionát 

Připravili sme pro vás hned tři soutěžní kategorie, soupeřit se bude samozřejmě o nejlepšího jezdce, novinkou je Rookie Challenge. Tato kategorie je vytvořena speciálně pro nováčky, kteří budou mezi sebou soupeřit o nejlepšího z nich. Automaticky se této soutěže účastní nováčci ve WTCC, je ale možné zažádat o povolení účastnit se Rookie Challenge i v případě, že už máte nějaký ten závod ve WTCC za sebou. Další novinkou je soutěž značek, které se účastní nasledující značky: Seat TDI, BMW, Chevrolet, Seat TFSI a Volvo. Do šampionátu značek se započítávají první dva nejlépe postavení jezdci dané značky.

Pravidla

Každý registrovaný jezdec má povinost se obeznámit s pravidly, ligy a série a musí je samozřejmě dodržovat. Pravidla již byli zveřejnény trochu předem, ale dnes k nim přibylo pár nových tak je potřeba si je znovu naštudovat. Podoba pravidel ještě nemusí být finální, o změnách vás budeme informovat, a je vaší povinností se se změnami obeznámit. Pro tuto sérii samozřejmě platí také všeobecná závodní pravidla, která platí i v reálné sérii. Obtížnost této série sme se pro nový rok rozhlodli zvýšit, povoleným pomocníkem je pouze spojka. Novinkou oproti loňské sezoně je také zavedení letmého startu pro první závod, nový bodovací systém a systém váhových handicapů. Ostatně všechny pravidla najdete zde.

Mód

Pro sezonu '10 jsme pochopitelně vybrali i nový mód, který se vyznačuje větší vyrovnaností vozidel, reálnější fyzikou, novými skiny aut z reálné sezony '09, nové jsou také zvuky. Modely aut pro sezonu '10 jsou: Seat Leon TDI, BMW 320si, Chevrolet Lacetti, Seat Leon TFSI a Volvo C30. Celkově je tedy na výběr 26 aut, v případě nouze je možné přidělat nové skiny. Bohužel se nám zatím nepodařilo sprovoznit model LADA 110, který se může objevit v průběhu sezony, pravděpodobné to ale příliž není.

Tratě

Kalendáŕ na novou sezonu již byl zveřejněn a vy už tak máte pŕedstavu o jaké podniky se bude jednat. Z minulé sezony můžete poznat okruhy Curitibu, Pau, Brands Hatch, Brno, Oschersleben, Valencii a Macau. Neznámými by neměli být ani Monza a Zolder, které sme zařadili po pŕedloze v reálu, novými jsou však tratě v Portu a Marrakechi. Tyto městské okruhy jsou velmi zajímavou výzvou pro jezdce, závodéní v ouzkých uličkách k cestovním vozům bezpochyby patří. Na servru již hodnou dobu múžete testovat Curibu, kterou po závodě nahradí Marrakech. Nový okruh na serveru naleznete vždy ve čtvrtek, a pokud náhodou trať není součástí módu budete jí moct stáhnout v sekci download. Pro pořádek tu máme kalendář jednotlivých podniků.

Curitiba 2.6.
Marrakech 16.6
Monza 30.6.
Zolder 4.8.
Pau 11.8.
Brands Hatch 18.8.
Brno 1.9.
Oschersleben 15.9.
Porto 29.9.
Valencie 13.10.
Maccau 27.10.

Slovo závěrem

Pro takové nabuzení do sezony máme pro vás dobré zprávy. Po každém závodě se můžete téšit na videoreportáž, fotomozaiku, tiskové zprávy a graficky spracované výsledky závodů. Na spadnutí je také přenášení závodů Live přes náš kanál na Livestreamu. Proto Vás všechny ještě jednou zveme na novou sezonu WTCC '10 tešíme se na vaší účast.

Závěrem Vám přejeme krásně prožitou sezonu a hodně zábavy za volantem

Admini WTCC Tomáš Repík & Vlado Zubaj

This content has been locked. You can no longer post any comment.