Připrava na VC Monaka:

Když jsem se přesunul do Monaka, začal jsem pilně testovat. A právě zde na Monackém okruhu se mi podařilo pořádně porozumět nové fyzice pro rok 2010, tak, aby se auto chovalo, jak žádám a aby bylo konkurence schopné. Byl jsem moc rád, protože jsem se začátkem sezóny trápil se svou rychlostí a konečně se podařilo své auto optimálně nastavit a doufám, že to tak bude i pokračovat.

Kvalifikace:

Po sestavení výborného setupu vozu a srovnání časů s konkurenty jsem si dal jen jediný cíl. Vybojovat Pole position. Povedlo se a s časem 1:10:021 jsem si vyjel první místo na startovním roštu.

Závod:

Dobře jsem odstartoval a udržel jsem se na první pozici. Poté jsem si vyjel náskok dvou sekund na Rada Rehodu a čtyři sekundy na třetího Ernesta Szigla. Toto tempo jsem udržoval nějakých dvacet kol, poté jsem si ještě mírně svůj náskok zvýšil.

Psalo se 23. kolo a na trať vyjel Safety Car. Svou jedinou zastávku jsem měl sice naplánovanou až o pár kol později, ale s vyjetím SC jsem si zajel pro nové pneu. Taktéž i druhý Rado Rehora. Ernest Szigl zůstal na prvním místě a do boxů nezajel.

Po restartu závodu jsem chtěl za Ernestem zůstat a neriskovat žádnou kolizi a ztrátu prvního místa, protože Ernest musel do boxů. Ernest udělal chybu a já měl možnost se před něj na brzdy dostat. Stalo se tak na rovince za tunelem.

Dále jsem měl před sebou prázdnou trať a trochu jsem se obával, že mě bude Rado stíhat, ale zvyšoval jsem si náskok a vyhrál svůj první závod v této sezóně v divize AMA.

Jsem moc rád za svoje první vítězství a za přírust bodíku do celkového pořadí a doufám, že to tak bude i nadále pokračovat a budu moct bojovat s Radem o vítězství v šampionátu. Za čtrnáct dní v Tureckém Istambulu Ahoj.

http://4.bp.blogspot.com/_q0gLWjp0D24/SpJ94giptuI/AAAAAAAAAHY/JM9wWrvNSzQ/s400/Brawn-GP-1.jpg

This content has been locked. You can no longer post any comment.