Jaroslav Cigáň

Kvalifikace: Nepodařilo se mi zajet ideální kolo, ale se 4.pozici na startu jsem nebyl moc zklamaný.

Závod: Start se mi naopak povedl na výbornou a dostal jsem se hned po T1 na první pozici. Za mnou byl druhý O.Zaleš, který se mě držel cca 1 sekundu, ale po pár kolech jsem ten náskok navyšoval. V cca 10. kole Ondra naboural a zablokoval Vojtu Hujera a na druhou pozici se dostal můj parťák a náskok na něj cca 10 sekund. Svůj náskok jsem stále navyšoval a když jsem zajel na první plánovaný pit stop tak můj náskok na Václava byl 18. sekund. Vrátil jsem se na druhou pozici, ale hned další kolo zajel Václav do boxu, takže jsem se vrátil na první pozici, ale na druhou se dostal Vojta. Myslel jsem si, že mě začne stahovat, ale pravdou byl opak a já svůj náskok navyšoval. Ve 40.kole jsem zjístil že mi nevýjde palivo, takže jsem snížil boost na 1 a začal šetřit palivo. Druhý pit stop proběhl bez problémů a vrátil jsem se v klidu na první pozici, kterou jsem si udržel až do konce a mohl jsem slavit své první víťezství v závodě v MaxPowerLeague a navíc v Monaku :). Gratuluji Vencovi k výbornému výkonu a třetímu místu v cíli. Už se moc těším na závod v Turecku, který nás čeká za 14 dnů.

Ahoj Jarda Cigáň.

Václav Jankovský

Kvalifikace: Do Q1 jsem nastupoval s cílem postoupit do druhé části kvalifikace. To se bez větších problémů podařilo. V druhé časti byl cíl do šestého místa a to se nakonec povedlo a do závodu jsem startoval z páté pozice.

Závod: Na startu bylo těsno, proto dobrá startovní reakce byla základ a dostal jsem se v T1 před Petera Škorvagu na čtvrtou pozici. Po pár kolech činil náskok něco kolem 3s, který se dařilo držet a do chvile kdy jsem obližděl kolidujícího Vojtu Hujera a Ondru Zaleše. Tím jsem se posunul na druhou pozici, ale největší strach jsem měl ze soupeře zamnou, a to nebyl nikdo jiný než sám Vojta Hujer. Toho se mi dařilo držet za zády než Vojta udělal menší chybku a pak měl opět problémy s volantem což byla opravdu smůla pro Vojtu. Pak zajíždeli jezdci k prvním zastávkam, ale já jsem jel až o nejakéto kolo později což mě stálo pozici, kterou si vzal Petr Kulhan. Po tom co Petr jel na druhou zastávku jsem se rozhodl zkusit ject na jednu, pneu byly docela v dobrém stavu. Po tom co mě Petr dojel zkusil par manévrů, které nevyšly. Až po mé chybě v prvním sektoru se předemě dostal. Tak jsem si v poklidu dojel pro nové pneu a kroužil už jen do cíle, když náskok na čtvrtého Patrika byl jedno kolo. Cílovou pásku jsem protnul na vynikajícím třetím místě a podtrhl velmi dobrý výsledek týmu v monacu.

Vedení: Jezdci odvedli naprosto skvělou práci na trati a téměř bez chyby dojeli pro nejlepší výsledek týmu v sezóně. Věříme, že dosažený výsledek jezdce povzbudí a dále budou odvádět vynikající práci.

Těsíme se na další zavod v turecku, který opravdu nebude jednoduchý.

This content has been locked. You can no longer post any comment.