alt

 alt

alt

 

Vyjádření Patrika Novotného #15:

alt

 

Trénink: Než jsem vyjel na trať, tak to vypadalo, že už je vůz nastaven. Poté začali ostatní jezdci zrychlovat, takže jsem musel nastavení přenastavit, ale to se vůbec nedařilo. Přehřívala se zadní část monopostu a po pár kolech auto nesedělo. V sobotu dopoledne jsem konečně auto stabilizoval a po 580 kolech jsem auto konečně nastavil.

Kvalifikace: V 1.části jsem zajel můj nejlepší čas na této trati 1.15.6 , ale stále tam byly 4 desetiny rezervy, takže to do Q2 vypadalo hodně slibně. Bohužel mi ale nevyšlo ani jedno kolo a byl z toho nejhorší výkon v sezoně a start z 9-tého místa.

Závod: Start jsem si zkoušel před závodem a vyšel mi skvěle, dostal jsem se před Rada Rehoru, ale pak jsem musel zpomalit, protože nebylo kudy předjet. Peter Škorvaga měl nezahřáté gumy a jel hodně pomalu a na konci 1.sektoru jsem ho předjel. Poté jsem začal stahovat Vojtu Polesného a předjel jsem ho ve vracečce na začátku 3.sektoru. Začal jsem trochu dotahovat P.Kulhana, ale hlavně se na mně dotáhl Jarda Cigáň. Po nedobrždění do poslední zatáčky, jsem Jardu pustil před sebe. Dotahovali jsme P.Kulhana a po jejich vzájemném souboji jsem se dostal před Jardu. Zkusil jsem útok do vracečky na Petra Kulhana, ale ten mi vjel do cesty a musel jsem jít do trávy a vrátil jsem se za Jardu. Při vjezdu na rovinku mi Petr opět vjel do stopy a já musel zpomalit. Na dlouhé rovince jsem se dostal před Jardu, ale bohužel jsem se těsně nevešel do šikany a opět jsem ho pustil před sebe. Pak Jardovy spadlo spojení a já jel na 4.místě. Vlivem soubojů se mi hodně opotřebovali pneumatiky a od 20tého kola, jsem trochu začal ztrácet, rozhodl jsem se pro 2 zastávkovou strategii. Vrátil jsem se za P.Škorvagu a V.Polesného. Vojta zamířil do boxů a V.Jankovský se z pitstopu vrátil 1,5s za mně. Petera jsem nakonec předjel ve vracečce a než se Vašek dostal před Petera, už jsem měl náskok 4s. Mezitím P.Kulhan urval křídlo a tak bylo jasné, že o 2. pozici budu bojovat s Vaškem, protože, Vojta Hujer po jeho jediném pitstopu měl náskok 15s a na mně a na Vaška, ještě jeden pitstop čekal. Vašek zajel do boxů ve 46.kole a můj náskok byl 6s. Zajel jsem tedy v následujícím kole do boxů, ale Vašek byl až za R.Rehorou, který byl v boxech ve stejném kole jako já. Zajel jsem 3 kola na ryziko a zajel jsem nejrychlejší kolo. Pak jsem přepl na boost 1 a jel v klidu do cíle. Asi 10 kol před koncem mi nej. kolo vzal Petr Kulhan, tak jsem na poslední 2 kola dal boost 5, ale pokáždé jsem udělal menší chybu, protože brzdy, už nebrzdily, tak jako na začátku. Dojel jsem tedy 2. se ztrátou 43s na Vojtu Hujera a s náskokem na Rada Rehoru 28s.

Gratuluji Vojtovi Hujerovi k vítězství, který jel neskutečně rychle a hlavně chci moc poděkovat Radovi za zastoupení Davida a za společné testování a velký přínos do týmu a zároveň mu gratuluji k prvnímu podiu v PRO.

Už se těšíme do Valencie, kde máme cená data z minulého roku a uvidíme, zda David už bude v pořádku.

Ahoj!

Vyjádření Rada Rehory :

alt

 

Treningy: Behom testov som mal veľké problémy s nastavením auta. Mal som asi 6 verzií nastavenia. Na súperov som aj tak vždy strácal a nejazdil som ani konzistentné časy. Den pred závodom som sa rozhodol 5 verzií nastavení monopostu vyradit a sústrediť sa už len na jeden set.

Kvalifikácia: Vzhľadom k problémom s nastavením auta bol primárny cieľ dostať sa do druhej časti kvalifikácie. Podarilo sa mi to a po druhej časti som si vyjazdil 8. miesto na štartovom rošte. Bolo to sice najhoršie umiestnenie na štarte za moju dosavadnú kariéru v F1, ale bol som spokojný pretože trať bola veľmi náročná.

Závod: Štart sa mi nepodaril a stratil som dve pozície. Tie som však ešte pred T1 získal vďaka kolízii predo mnou naspať. Vo vracačke som sa snažil predbehnúť jazdca Williamsu, ale pri pokuse o predbiehací manéver sa predo mňa dostal J.Cigáň. Jazdil som si teda na 9. mieste a udržoval sa za skupinkou jazdcov predo mnou. V 12.kole jazdci vpredu chybovali a ja som si polepšil o 2 pozície. Po dalších pár kolách odstúpil Jarda Cigáň a ja som sa nenápadne dostal do top5. Nasledovala pohodlná jazda bez agresivity a po chybe V.Jankovského na Ferrari som bol už štvrtý. O pár kol neskor som šiel na druhú plánovanú zastávku. Po pár kolách na nových gumách som sa dotiahol na P. Kulhana a predbehol som ho. 20 kol pred cieľom už to bola jazda naistotu a dojazdil som na skvelom 3. mieste. Moje prvé pódium v divízii PRO. Na také niečo by som si pred závodom ani len nepomyslel. Gratulujem Vojtovi k zaslúženému víťazstvu a Patrikovi k 2. miestu. Som rád , že som pomohol jeho týmu k nejakým bodíkom. Tak dovidenia pri ďalšom závode.

STRETNEME SA TAM KDE STÚPA DYM :)

 

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.