Readbull_header3.jpg

 

                Oba naši piloti neměli dostatek času na testování díky pracovnímu vytížení, ale i tak se v každé volné chvíli snažili testovat a připravit monopost na velice těžký závod v Kanadě.

J__.JPG

M.Radiměřský :

                Kvalifikace : Do kvalifikace jsem vyjížděl s plánem dostat se do druhé části. Ikdyž čas jsem zajel nejlepší  za celý víkend, nestačilo to na víc než dvanáctou pozici.

                Závod : Start jsem neměl moc dobrý, protože jezdci předemnou měli trochu přehřáté motory a kouřili. Moc toho vidět nebylo a tak jsem pomalu najížděl do T1. Po pár kolech a pár soubojů, ve kterých jsem se moc nebránil, protože jsem tušil ve větší úmrtnost v závodě, se situace ustálila a já mohl v klidu kroužit po trati a soustředit se na jízdu. Plánovaná jediná zastávka proběhla v poklidu a já se vrátil na šesté místo. Jediná chyba v závodě přišla ve chvíli, kdy jsem dojížděl V.Jankovského s poškozeným monopostem. Na konci druhého sektoru při brždění do šikany najel na trávu a probrzdil. Bohužel se snažil rychle vrátit na trať a zrovna mně do dráhy. Lekl jsem se a ve snaze zabránit kolizi jsem si ťukl na brzdu. Následoval smyk a lehký náraz do bariéry. Přišel jsem přední křídlo. Po opravě jsem si tedy dojel pro šesté místo, které po dvou závodech bez bodů je vzpruhou do dalších bojů.

Nashle ve Valencii.

 

Radek_P.jpg

R.Prokeš :

Na přípravu bylo velice málo času a tak jsem auto nastavil spíše na jisté průjezdy s cílem dovézt auto do cíle. Konečné 11. místo spíše překvapilo vzhledem k tomu, že jsem vůbec kvalifikační nastavení nezkoušel.

Závod byl pro mě velice krátký a již po 200 metrech šla veškerá snaha do kytek. Povedl se mně bezvadný start a z 11. místa jsem se bleskově protáhl na 6. místo.  Jenže pak přišlo rychle zastavení v podobě BMW Lukáše Viskota, který podle všeho upekl motor a já již nestihl zareagovat na jeho prudké zpomalení.  Následkem byla totální destrukce přední části vozu a odstoupení ze závodu, na které bohužel doplatil i Tomáš Nagy L .

Gratuluji Milanovi k pěknému šestému místu a značnému přídělu bodů.

Nashledanou ve Španělsku, kde se mi snad podaří zlomit tuhle černou sérii bez bodů.

Nashledanou

 

red_bull_racing_logo.png            

 Red Bull :

                Závodní víkend hodnotíme tak napůl. Pro nás výborný výsledek M.Radiměřského je vzpruhou a dodá nám elán do další práce. R.Prokeš odvedl maximum a výsledek kvalifikace je toho důkazem. Smolný start Radka, který vůbec neviděl přes dým a nestihl zareagovat na zpomalující vůz L.Viskota je zklamání, neboť věříme, že by oba piloti dojeli na bodech. Oba piloti mají plnou podporu týmu a děkujeme jim za odvedenou práci.

Nashledanou ve Valencii. RedBull.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.