Vojta Polesný

Kvalifikace:

No Q1 sem sice vyhrál, ale bylo to opravdu našlapané...v Q2 sem zaostal za svým stájovým kolegou Hankem přibližně o 0,0035 s, takže to bylo celkem sklamání. Ale v týmu zavládlo nadšení nad výkonnem nováčka.

Závod:

Do závodu sem tedy startoval ze 2.pozice a hned po startu sem šel do čela, protože Patrikovy nevydřžel motor a musel odstoupit. Zůstal sem teda na to sám a byl to celkem tlak, protože sem na tom bodově dost bledě, snažil jsem se roztrhat startovní pole, udržel se mě jen David s BMW a před poslední šikanou mě předjel, snažil sem se ho držet, ale moc se mi to nedařilo. Pak už přišli první a jediné PitStopy. Team je zvládl znamenitě a já mohl pokračovat na velmi pěkném 2.místě. Soupeřům se naskytla možnost, když vyjel na trať Jarda, za volantem SC aby, zpomalil celé pole, po kolizi jednoho s Ferarri. Po SC sem musel odolávat útoka P.Szaba. Odolal sem, ale pak pro mě přišel šok v podobě chyby PC a udělení penalizace průjezd boxy. Myslel, že to byl konec, ale nebyl. Stáhnul sem Losiho a předjel ho po jeho chybě ve vracečce a začal stíhat P.Szaba, ten se prozměnu dopustil chyby v posledním kole a bylo rozhodnuto, že sem se na svoji pozici vrátil. Bylo to jen o trpělivosti. Díky Patrikovy Hankovi, za to že se ke mě přidal, při obrácení zpackané sezony v náš prospěch, takže ještě jednou díky. A tímto také gratuluji D.Šimoníkovi k prvenství.
Těším se na vás ve Valencii. Hoj Hoj

Patrik Hanko

Kvalifikácia:

V 1.časti sa mi žiadne kolo nepodarilo, vždy tam boli chyby ale na postup do Q2 to stačilo. Druhá časť bola veľmi zaujímavá, s časom 1:16.010 som bol na 4. mieste, ale v poslednom meranom kole som prekonal Vojtěcha Polesného o 0.038s, takže som si vybojoval moju prvú Pole position v MPL a Force India štartovala z 1 a 2 miesta.

Závod:

Štart som mal dobrý, vypadalo to na pekný súboj na T1 medzi mnou a Vojtom Polesným ale pár sekúnd po štarte mi vyšľahli z motora plamene a môj prvý závod v MPL sa predčasne skončil. Gratulujem Dávidovi Šimoníkovi k víťazstvu a Vojtěchovy Polesnému k prvému pódiu v tejto sezóne, ktoré je zároveň prvé pódium aj pre tím Force India.