Tiskové zprávy těch nejlepších z Curitiby:

Lubomír Moráň (7. / 1.)

Nejdříve bych rád všem pogratuloval k dosaženým výsledkům a poděkoval za férové souboje na trati.

Závod se povedl, a to i včetně letmého startu. Kvalifikace, osmé místo, žádný zázrak ale ani propadák. Na trati jsem bojoval hlavně s Radem Rehorou a Davidem Hančlem. S oběma to byly pěkné souboje a celkem jsem si je užíval. Sedmé místo v R1 zajišťující start z první řady do R2 mi dávalo klid a motivaci se konečně na MPL předvést a zajet dobrý závod.

Pevný start se mi povedl a po T1 jsem vedl. V tuto chvíli jsem se soustředil na konzistentní časy a půl závodu bez problému vedl. Poté se ale na mě v T1 David Hančl dotahoval. Během tří kol mě právě i v této zatáčce předjel způsobem nevídaným. Když mě předjel a já si všiml, v čem byl ten zakopaný pes, rozhodl jsem se jet si svou jízdu a držet si druhou příčku. To se mi povedlo a časy v rozmezí půl vteřiny mi to zajistili.

Musím pochválit oba adminy za uspořádání zajímavé série WTCC a už teď se těším na další závod.

Marcel Darida (13. / 2.)

"Konečne na bedni!"

Kvalifikácia vobec nevyšla podľa mojich predstáv, rátal som s umiestnením najhoršie do desiateho miesta, ale neskorý príchod na trať mi neumožnil dostatočne sa rozjazdiť a tým pádom dosiahnuť časy, aké som dovtedy jazdil. 

Prvý závod sa mi tiež vôbec nepodaril, hneď po štarte som sa snažil prebojovať, čo najďalej dopredu, ale nedarilo sa mi to, aj kvôli mojím jazdeckým chybám a môj postup vpred mi úplne zmarila nehoda s vozom BMW, potom to už bolo len o dojazde do cieľa.

V druhom závode som už mal lepšie umiestnenie na štarte a tým aj lepšie vyhliadky do samotného závodu, ale ani tu som sa nevyvaroval hneď na štarte svojej chybe. Pri rolovaní na štartový rošt, som si omylom stlačil obmedzovač rýchlosti a to zapríčinilo automatický prepad na zadné pozície. Ale hneď v prvej zákrute, sa mi zas podarilo poskočiť vďaka jazdeckým chybám ostatných jazdcov o niečo vyššie, potom som sa už snažil udržiavať rovnaké tempo a hlavne vyvarovať sa zbytočným chybám. Postupne som sa dostal až na štvrtú pozíciu, potom som sa  snažil dotiahnuť vedúcu trojicu a v poslednom kole som sa dostal až na tretie miesto. 

Z mojho pohľadu to bol zatiaľ moj najúspešnejší závod v MPL. Chcem sa poďakovať chalanom za super súboje.

Tomáš Repík (1. / 15.)

První závod WTCC Curitiba fakt pecka. Výborné závodění, slušná rychlost a hlavne první vítězství v MPL.

Před prvním závodem sem měl velká očekávání, slušné nervy ale hlavně sem se neuvěřitelně těšil opět na plechovky.

Kvalifkace byla hodně důležitá pro celkový výsledek, dlouho sem se držel ve vedení a nakonec čtvrté místo na startě bylo trošku zklamáním, čas nebyl nejlepší.

Závod, tedy nejprve letmý start se mi náramně povedl a udržel jsem si pozici. Po chybách soupeřů sem se dostal do vedení, o které sem na začátku bojoval nadálku s T.Nagyem. Náskok jsem postupně navýšil na 3 sekundy a pak už jen udržoval až do cíle. Vítězství si hodně cením, jelikož konkurence byla velká.

Druhý závod a pevný start ze 7. místa byl snad nejlepší v mé kariéře, kdy sem najížděl do T1 bok po boku na 4. místě. První kola jsem sváděl pěkné souboje se seaty Zubaje a Rehoru, poté jsem začal tlačit na O Zaleše. V T1 šel ale Ondra do smyku a já toho chtěl využít, bohužel jsem po kontaktu musel čekat až projede celé startovní pole a zařadil jsem se skoro na konec. Stíhací jízda se mi dařila, mněl sem pár dobrých soubojů, ale opět i pár smolných kontaktů a v cíly celkové 15. místo, které asi odpovídalo okolnostem. I s nadbytečnou zátěží bylo auto rychlé a vítězství bylo opět nadosah, bohužel jsem měl trošku smůly a dokončil bez bodu.

Celkové pořadí je trochu překvapivé ale o to zajímavější. Další závod v Maroku bude náročný, důležité bude dojet do cíle, nejlépe na bodech.

 

Ostatní jezdci se na tiskovku bohužel nedostavili, příště je již čeká trest v zatím nespecifikované podobě!!!

Naschle v Maroku

This content has been locked. You can no longer post any comment.