alt, aneb pojďme ho přiblížit realitě!

 

Rozhodli jsme se vám zlepšit začátek měsíce a to tak, že vypustíme beta verzi MPL F1 2013 módu.


Mód je stavěný na konvertu ze hry F1 2012 od Codemasters zkonvertovaný ukrajinským modelářem jménem Sandrox. Konvert je zpracován velice pěkně a samotné monoposty nejsou tolik náročné, jak je tomu zvykem u konvertů z jiných her.


Chtěli bychom poděkovat Petrovi Štverákovi, který nám poskytl jeho úpravu základního módu a práva na použití jeho úpravy pro MPL, na které začal Petr Zoubek mód dále vyvíjet.

Mód slouží hlavně k otestování fyziky a případných bugů. Fyzika a hlavně pneumatiky nejsou ve finální verzi! Především jejich opotřebení!

Novinkou bude v příštím roce počasí a nutnost použít obě směsy pneumatik, které budou předem na závod dané, přičemž piloti uvidí grafickou změnu pneumatik přímo na serveru! V repleji sice změnu pneumatik neuvidíte, ale do logu se vaše změna pneumatik píše, proto bude průkaznost použití obou směsí pneumatik v závodě zaručena. 


Dále počasí. Počasí bude moct být slunečné, zatažené, deštivé a monzum. Podobně jako tomu bylo u všem známe hry F1 Challenge.

Počasí se v závodech bude náhodně měnit a bude možné, že se změní například uprostřed závodu. O těchto věcech se dozvíte dostatečně při jejích přípravách na další sezónu, ale mělo by to být následujícím způsobem.

Pokud nastavíme počasí náhodné, tak při přepnutí do závodu bude počasí slunečné, zatažené, deštivé nebo monzumové a nebude se dál v průběhu závodu měnit. My bychom chtěli použít možnost "scripted", která taktéž vybere náhodné počasí, ale to se může dále v závodě měnit, ale pokud hra vybere například možnost, že ze zatažených podmínek příjdou podmínky deštivé, tak je to vždy podle stejného koeficientu tudíž by vždy začalo například po 20 minutých pršet, a proto někdo nestranný předem určený před závodem pomocí programu na generování počasí, počasí náhodně vygeneruje a nikdo o něm předem nebude vědět.


Na serveru, kde můžete beta verzi módu zkoušet bude vybrané náhodné počasí, které se bude měnit pouze při restartování víkendu či přepnutí na další session.


IP: 77.95.40.243:34297

Počasí si sami můžete také vyzkoušet sami v soukromém testování a to tak, že při výběru tratě kliknete na položku "TEST SETTINGS" a druhá položka nabízí výběr počasí.

Důležitou věcí jsou pneumatiky do mokrých a monzumových podmínek. Přechodné pneumatiky jsou rychlejší na mokrých podmínkách než mokré pneumatiky a naopak mokré pneumatiky jsou rychlejší na podmínkách monzumových než přechodné pneumatiky a to z důvodu využití obou druhů pneumatik do mokra, protože plugin na počasí nedokáže vytvořit pravé přechodné podmínky.

Teď se dostáváme k vývoji módu. Zde máte zdokumentovaný průběh práce na módu:


MÓD FUNGUJE POUZE POD DX9 v rFConfig

Changelog verze 2:

Nové skiny (aktuální)
Nové 3D ruce + skiny (aktuální)
Nová verze fyziky
Nové zvuky

 

Changelog verze 3:


Nové pneumatiky na vyzkoušení
Showroom update
UIData
MPL pravidla (rFm)
Přidané části fyziky MPL (engine, gears)
Opravené bugy - zvuky (Williams, Sauber, Mercedes, Lotus)
Přidán SAFETY CAR!
Přidané nové kamery (z výšky, pohled na zadní křídlo, z boku)
Přidané center kamery do upgradů

 

Changelog verze 4: 


Vylepšené pneumatiky (rychlost na mokru, NENI HOTOVÉ OPOTŘEBENÍ, TEPLOTY, ATD...)
Přidané části fyziky MPL (susp)
Nové zrcátka (menší rozlišení)
Opravené zvuky při dešti (hlasitost)


Jak sami vidíte mód není ve finální verzi a jistě příjde několik dalších změn a úprav. Důvod vypuštění testovací verze už v této době je jednoduchý. Mód obsahuje pluginy, které jsou nové a musí správně sedět s fyzikou a všemi dalšími prvky, a proto je potřeba vše odzkoušet dopředu, ať nás v ostré sezóně nic nepřekvapí.

Všechny vaše poznatky a připomínky pište do fóra, kde bude za tímto účelem vytvořen topic, nebo Petrovi Zoubkovi a Vaškovi Jankovskému, kteří na módu pracují.

 
Upozornění: Byli bychom rádi, kdybyste mód žádným způsobem nešířili. Na módu se pracuje nemalý počet hodin a nepodíleli se na něm jen kluci, ale také Petr Štverák od kterého jsme dostali povolení na použití některých privátních prvků z jeho dílny!

Mód najdete v downloads.
 
O heslo si napište Petrovi Zoubkovi a Vaškovi Jankovskému.
 
Pokud máte problém se spuštěním hry, nainstalujte toto:http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5555.

Hodně štěstí při testování a příjemnou zábavu.  
 

 

Komentáře   

 
+1 #2 Oldřich Gajdoš 2012-12-02 11:33
Otazky zodpoví buď admini, nebo my na TS.
Citovat
 
 
+1 #1 Filip Texl 2012-12-02 11:10
jak se mám taky účastnit těchto závodů ?
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 168 guests
MPL Registrace: 478