alt

Mercedes GP

Tak máme po prvním závodě a za stáj jsme prožily úžasný víkend. Víc k tomu asi za vedení dodávat nemusím. Kluci odvedli skvělou práci a double jim unikl opravdu jen o chlup. Určitě budem dál pracovat v tvrdé práci jako doposavad´. Jinak přeji našim pilotům do přístího závodu hodně štěstí a jdeme se radovat z prvních stupňů vítězů.

V. Jankovský

1.místo

Před prvním závodem jsem měl smíšené pocity, i když jsem věděl že rychlost určitě mám. Zbývalo už ji jen potvrdit.

Kvalifikace po chybě v první části a poškození monopostu mě čekal start z 10. pozice.

Start vyšel celkem podle předpokladů a pomalu jsem se začal probíjet vpřed až do 7. kola kdy přišla chyba v T1 a propadl se. Pak přišel první výjezd SC a já se rozhodl zariskovat a jet přezou na čerstvou sadu pneu. Nečekla jsem takový efekt ale velmi se to vyplatilo a ja se po pár předjížděcích manévrech začal dotahovat na vedoucí skupinu. Nakonec jsem se dostal i do vedení když ostatní zamířily do boxů. Hned po té vyjel SC a tak jsem hned zamířil do boxu také. Z boxu jsem vyjel jako druhý hned za Peterem. Po restartu jsem měl dáno že využiju dobrého nájezdu z první šikany a zkusím to na Petera v T3, kde se útok na první příčku vydařil a hned po té jsme začal pomaličku poodjíždět. První pozici jsem si krom poslední zastávky udržel až do cíle kde jsem jen s těsným náskokem udržel před Vojtou a Radem. Vojta na mě poslední kola vyvíjel opravdu velký tlak ale nakonec jsem pozici udržel a mohl se radovat z prvního vítězství v F1 na MPL.

Závod byl pro mě famozní a neměl jsem v něm dá se říct soupeře k mému překvapení i přesto že jsem udělal v závodě pár minel. Příští závod čekám utlum jelikož mě trat moc nesedí ale i tak se pokusím poprat o slušný příděl bodů. Jinak děkuji Radovi za skvěle odvedenou práci při testování a za krásný výkon při závodě kde jsme jen o chlup nedosáhli na double.

 

R.Rehora 

3. miesto

Na prvý závod sezóny som sa asi ako každý celkom tešil. Časy jazdené v tréningoch predhlavným závodným dňom ukázali, že naše auto je rýchle a konkurencieschopné. Potvrdila to aj kvalifikácia, v ktorej som obsadil slušné 3. miesto.

Nasledoval štart závodu, ktorý sa mi veľmi dobre nepodaril a stratil som jednu pozíciu. Tú som si ale hneď v 1. kole zobral naspäť, keď som pekne predbehol na brzdy predbehol Jardu Cigáňa na Ferrari. Nasledovalo odtrhnutie sa od jazdca Ferrari a stíhanie V.Polesného ( STR ). Po pár kolách som ho dohnal a jazdil som v tesnom závese za ním. V 8.kole prišla prvá fáza SC. Závod bol reštartovaný v 10.kole a hneď v tom samom kole sa mi podarilo v Clark Chicane predbehnúť Vojtu. V 18.kole som si to zamieril k mechanikom na prvú plánovanú výmenu gúm. Po návrate na trať som sa ocitol na 7.mieste za Patrikom Novotným ( McLaren ) a Romanom Wojcikom ( Sauber ). Na čerstvých pneumatikách som ich čoskoro dohnal a ľahko som sa dostal pred Patrika. Mal som slušnú rýchlosť a snažil som sa predbehnúť aj Romana, no ten moje dva útoky odrazil. Bol som za nim v tesnom závese a blížila sa Clark Chicane. Chce lsom v nej Romana vybrzdiť, ako predtým Vojtu Polesného. Ten mi tam ale nechal o niečo menej miesta a tak som ho vyviezol až na obrubník . Tam sa stalo jeho auto neovládatelnéa doplatil na to P.Hanko ( Lotus ), ktorý nestačil na túto situáciu zareagovať. Na trati bol opäť SC. Jazdil som na 3. mieste za Petrom Szabom ( Ferrari ) a týmovým kolegom. V 24. kole prišiel reštart závodu, ale dlho sme sa z neho netešili pretože kvoli ďalšej nehode nasledoval hneď ďalší. Prebrali sme stratégiu a prišiel reštart po ktorom sa Václav dostal na 1.miesto. V týme zavládla radosť. Po chvílke nás to ale prešlo pretože nasledoval ďalší výjazd bezpečnostného vozidla. V 33. kole nasledoval reštart po ktorom som sa dostal aj ja pred jazdca týmu Ferrari. Naše monoposty obsadili prvé dve pozície a mali sme čoraz reálnejšie šance na zisk dvojitého víťazstva. Jazdili sme takto až do 41. kola kedy prišla na rad moja druhá plánovaná výmena pneumatík. Po mojom návrate na trať a ďalšom kole sa predo mňa dostal P.Szabo aj V.Polesný. Bol som teda na 4. mieste. Stále som sa snažil na Petra vyvíjať tlak, ale on mu odolával. Až do 54.kola, v ktorom chyboval a dostal som sa tak na 3. pozíciu so stratou 6 sekúnd na Vojtu. Do konca závodu som sa už len stihol dotiahnuť na vedúce duo, ale pozície sa nemenili.

3. miesto je dobrý výsledok . Mohlo to byť sice lepšie, ale aj oveľa horšie. Spokojnosť je aj s rýchlosťou monopostu Mercedes. Dosiahol som najrýchlejšie kolo v závode. Za týždeň nás čaká VC Malajzie takže stretneme sa tam kde stúpa dym :)

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 203 guests
MPL Registrace: 477