Scuderia Toro Rosso

David Hančl

7.místo

Bohužel trénink na závod neprobíhal podle mých představ. Myslel jsem, že času bude víc, ale opak byl pravdou. S natrénovanými 40 koly jsem se soustředil na jízdu.

Kvalifikace:

Snažil jsem se zajet jak nejlépe to šlo a 14. místo bylo pro mě zklamáním. Díky tréninku jsem to však čekal.

Závod:

Start se mi podařil výborně a po první zatáčce už jsem okupoval 10. místo. Které jsem dokázal udržet až do 4. kola, kdy mě pěkně předjel M. Rotta (Force India) a za mnou byla dvojce McLarenu počínaje O. Zalešem. V 8. kole vyjel na trať Safety car, který pro mě znamenal ztrátu 2 pozic, úplně jsem zaspal jeho zájezd do boxů a tím i nový start závodu. Předjel mě jak O. Záleš, tak i V.Jankovský (Mercedes), který byl během Safety caru v boxech. Několik kol jsem kroužil osamoceně na 13. místě a to do doby, kdy mě dojel V.Vácha (Wiliams). Byl to krásný souboj, kdy se k nám pak přidal i chybující Ondra. Po první zastávce v boxech bylo mé umístění na 12. místě a na traťi opět Safety car. Jelo se 22. kolo. Těsně před restartem se stala v předposlední zatáčce kolize mezi J.Cigáněm (Ferrari) a P. Novotným. Na trať vyjel opět Safety car, ale to já už byl na 6. místě. Má rychlost se zvyšovala a to díky mému přizpůsobení se trati a změně strategie. Po poslední zastávce v boxech. Jsem se dlouhou dobu zdržoval za D.Volárem (Renault) až nás dojel P.Novotný. Předjel nás a v ten moment se podařilo mě předjet Dušana. Do cíle závodu jsem se snažil předjet Patrika, ale bohužel snaha byla marná. V cíly nás dělilo 0,036s.

Se 7.místem jsem spokojen když vím, že to mohlo být lepší. Gratuluji Vojtovi k dobrému 2. místu a týmu Mercedes k skvělému závodu. Pokusíme se vám to v Malajsii vrátit. Uvidíme se v Malajsii.