alt

Zdravím všechny fanoušky MPL F1 přímo z paddocku na okruhu v Montmélu ve Španělsku. Již 3. den se zde připravují piloti série MPL F1 2016. Dnes se otevřeli garáže pouze u několika týmů a hlavním lákadlem dnešního dne bylo představení vozu McLaren, který budou v sezoně pilotovat Novotný s Kulhanem. Jelikož tým z Wokingu zameškal předchozí dny testů, tak na trať vyslal rovnou 3 vozy. Třetí vůz pilotoval testovací pilot Lukáš Šerbaum. Stříbrné šípy nejdříve sbírali data a pravidelně zkoušeli variace nastavení. 

Krátce po polední siestě se rozburáceli motory také u Jordanu, kde se na trať dostal po včerejšku velmi rozhořčený Vojta Polesný. Také ten se hlavě zabýval sběrem dat.

Hodinu na to otevřeli své garáže také francouzi od Renaultu a jejich pilot Martin Horniš. Ten se hlavně sžíval s autem a zkoušel jaké má vůz hranice. Toyota Racing, která na barcelonský okruh přivezla Lukáše Pohančeníka se také dnes ukázala, ikdyž v tomto případě se jednalo spíše o sporadickou účast s účelem zajet pár instančních kol.

Kolem 16-té hodiny se k jezdícím týmům připojil i Jan Pospíšil z týmu Petronas Sauber, který měl v předchozích dnech na svědomí nejrychlejší kolo. Ovšem ke slovu se dostal teprve poté co začala létat stříbrno-žlutá směs McLarenu a Jordanu tvrdě atakující časy 1: 12. Novotný s Polesným tuto hranici překonali, Kulhan s Pospíšilem se před ní museli sklonit. 

Před pár okamžiky se ve večerní atmosféře rozjela dvojice Jankovič ( Red Bull ) a po pauze se navrátivší Horniš ( Renault F1 ) se kterým jsme původně chtěli udělat rozhovor. Nuže, tedy příště. Pavel se nám opět dokázal zlepšit a naplňuje potenciál být dobrým kolegou legendě této série Milanovi Radiměřskému.

S konstatováním, že nejrychlejší kolo testů převzal obhájce titulu Patrik Novotný se s vámi prozatím loučím a uvidíme se opět zítra při další rekapitulaci.

alt

 

Komentáře   

 
+1 #1 David Hančl 2016-02-28 13:03
Super články. Dobrá práce. Moc díky :-)
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 124 guests
MPL Registrace: 478