alt

Příprava: První den bylo velké trápení, s kolegou jsme nebyly schopni najít slušnější nastavení. Zapátral jsem tedy do archivu příruček a podrobně studoval. Druhý den jsme s Peťou usilovně trénovali a k večeru se mi podařilo vůz velmi slušně nastavit, i když vzhledem k profilu trati to nebylo optimální.

Vyčerpaní jsme večer skončili a do vozu se vrátili až další víkend den před závody. V den závodu jsem odjel simulaci a otestoval si motor. Teď už víme, co si můžeme s motorem dovolit.

Kvalifikace: Měl jsem to v pohodě rozjeté na 2.místo, když sem přehnal nájezd do první zatáčky ve 3.sektoru a to znamenalo až 4. nejlepší čas.

Závod: Start nebyl ideální, trochu sem protočil kola a byl jsem opatrný na plynu, abych nezopakoval sezónu 2011. Do T1 jsem najížděl bok po boku s Milanem Radiměřským a na výjezdu v T2 jsem byl lepší. Začal jsem tlačit na Martina Horniše a nakonec se mi ho povedlo předjet. Petr Zoubek ujížděl na 1.místě a mě se po pár kolech podařilo Martina za sebou setřást.

Snažil jsem se jet co nejvíce vyrovnaně a najet si náskok na zbytek pole. Petra Zoubka jsem nechal upalovat a jel jsem si svoje. Podařilo se mi dát 23 kol v řadě do devíti desetin a pak jsem zamířil na pitstop. Petr Zoubek odstoupil a vypadalo to pro mě na snadné vítězství. Pak ale přišel Safety Car a bylo po náskoku. Dotankoval jsem, abych už nemusel do boxů a za mnou už byl Vojta Polesný, který se propracoval z chvostu na čelo.

Zkoušel jsem Vojtovi cuknout, ale nemělo smysl riskovat a tak jsem si stále držel své tempo. Po pár kolech se Vojta dostal do větrného pytle a zaútočil. Když byl o nos přede mnou vyjel na trať Safety Car. Při restartu udělal Vojta chybu a urval si přední křídlo. Než se dostal na druhé místo Pavel Jankovič, vyjel jsem si náskok 6s. Přepl jsem na boost 3 a jel na jistotu. Do cíle jsem náskok lehce navyšoval a dojel si tak pro další vítězství.

Škoda Peťovi chyby, ale i tak opět pěkný bodový příděl pro Mclaren. S vozem se zžívám čím dál tím víc a už teď se nemůžu dočkát mé oblíbené Číny.