alt

Vojta Polesný - Jordan-Toyota, 1. místo

Kvalifikace: V kvalifikaci se mi povedlo takřka ideální kolo, jel jsme na hraně a těsně to nakonec stačilo na mojí první pole position v sezoně. Kolega byl bohužel trošku nervózní a skončil na 9. místě, což ovšem neměnilo naše ambice pro závod.

 

Závod: Na startu jsem si říkal, že raději po startu zaboostuju abych se udržel v čele, ale po startu koukám do zrcátek a nikdo nikde, takže start byl asi celkem dobrý. Ovšem již na začátku 2. kola se na mě dotáhl z posledního místa startující Williams a já řekl týmu do rádia "Don´t tell me that´s fu*king little tooth...AGAIN!!!", závodní inženýr mi odpověděl jen stručně "Yes, man...let him go." . Poslechl jsem a nechal sem se poměrně snadno předjet. Poté už jsem jel témeř celý závod sám a když jsme se ocitli 15 kol před cílem, tak jsem se zeptal týmu "Ok now...What can i doing?" a odpověď zněla "Switch on boost ten and try to hard touch on the brakes man. Let´s a rock˝n˝roll.". Jenomže Petr jel stále velice rychle a nějak zvlášť se k němu přiblížit prostě nešlo. Čekal jsem tedy na poslední kola a na konci 50. kola poslechl tým. Zapnul jsem všechny možné hejbátka a boosty, což mi přineslo menší výhodu a já Petra skutečně začal stahovat. 4 kola před cílem po prvním sektoru se z jeho auta začal valit dým a mě bylo jasné, že to opět uvařil. Jen jsem čekal kdy ztratí výkon, což se stalo na hlavní rovince, takže jsem raději vyjel na opačný kraj dráhy. Motor Petrovi definitivně vypověděl službu po výjezdu z vracečky a já okamžitě switchnul boost zpět a raději v klidu dojel do cíle pro své letošní první vítězství.

 

Už teď se těším na první Evropský závod, na VC San Marína, kam se s kolegou vracíme po 5 letech, navíc se tato GP jede v hodně symbolické datum, což bude celou atmosféru jen umocňovat.

Takže nashle v neděli 1.5. na okruhu Enza a Dina Ferrari. 

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 129 guests
MPL Registrace: 478