altVyjádření P.Novotného k jeho oblíbené trati v Shanghai

 

Příprava: Už od prvních kol bylo jasné, že bude problém s pneumatikami, rozdíl mezi medii a hardy jsem měl 0,5s, takže jsem se snažil všemožně vůz nastavit tak, aby vydrželi media, ale bez nějakého většího úspěchu. Nakonec se to podařilo díky Peťovo radě, takže jsem mohl v pohodě použít media, přesto jsem strategii a nastavení uzpůsobil šetrnosti k pneumatikám.

Kvalifikace: První 2 sektory byly bez jediné chybičky, 3 sem odjel na jistotu a ztratil jsem náskok 0.5s, 2.místo na startu bylo uspokojující.

Závod: Nevím proč, ale na startu jsem zbytečně více přišlápl plyn a protočil zadní kola, naštěstí jsem udržel 2.místo. Po tom, co se dostal do čela naboostovaný Zoubek, jsem začal dotírat na Vojtu, než přišla chybička. Dostal jsem se do souboje hned se třemi jezdci. Nádherné souboje s Radiměřským, Hančlem a Jankovičem jsem si užíval. S Milanem jsem se 3x minul jen o milimetry, takže sem měl i trochu štěstí, že byl vůz nepoškozen.

Když jsem se propracoval zpět na 3.místo, ztráta na 2.místo byla 7s. Po pitstopu Zoubka jsem ho dotáhl a dostával ho pod tlak. To se vyplatilo, protože se na výjezdu přetočil a pokračoval jsem osamocen na 2.místě. Do konce stintu jsem ztrátu snížil na 6s. Celý 2.úsek jsem jel osamocen a s 1,5s ztrátou na Vojtu jsem zamířil na 2.pistop. Snížil jsem boost a šetřil motor a čekal, zda jezdcům přede mnou vydrží technika. Zoubek nakonec odstoupil a dojel jsem na krásném 2.místě.

Pneumatikám zbylo více jak pětina životnosti, takže se tvrdá práce ohledně nastavení vyplatila. Věřím, že v Imole budeme s Peťou zas o něco rychlejší. Vidíme se 1.5.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 119 guests
MPL Registrace: 478