alt

 

Příprava : 

Do Kanady jsme dorazili co nejdřív a vrhli jsme se hned na trať. Počáteční nastavení bylo dobré, ale potřebovali jsme stabilizovat vůz ve výjezdech ze šikan a při jízdě přes obrubníky. To se nám nakonec podařilo. Opotřebení pneu bylo v normě a hrozilo jen, že brzdy nevydrží závod.

Po simulaci zastávkové strategie jsme se rozhodli odjet závod na dvě zastávky.

Kvalifikace :

Do kvalifikace jsem vyjížděl s vědomím, že čas, který jsem schopen zajet by mohl stačit na pole position. Jel jsem trochu opatrněji než jsem měl v plánu, ale nakonec jsem projel trať o 15 tisícin rychleji než Vojta Polesný. Po chybě Patrika Novotného, jako posledního pilota v kvalifikaci jsem se radoval z druhé pole position v sezoně.

Závod :

Měl jsem v plánu nasadit hned po startu k trháku, začít si budovat náskok díky lehčímu autu a eliminovat tak jezdce co jeli na jednu zastávku. Po startu se mi povedlo udržet první místo a s V.Polesným, který na mě zle dotíral, jsme začali pomalu odjíždět celému startovnímu poli.  V 7 kole se na nejdelší rovince předemně Vojta dostal. Ale v následujícím kole při odjezdu z vracečky na rovinku se Vojta roztočil a já měl na chvíli klid. Dostal se za mě Patrik Novotný, ale bojoval s Vojtou a já měl čas ujíždět. Ve dvacátém kole jsem zajel k prvnímu pitu. Na trať jsem se vrátil na druhém místě za Patrika a povedlo se mi tak splnit cíl eliminovat strategii jedné zastávky. Za pár kol zajel i Patrik na svou zastávku a já se vrátil na první pozici. Zezadu se k nám, ale blížil Honza Veselý a rychle nás stahoval. Rozestup se pomalu zmenšoval. Ve 34 kole při bránění pozice při nájezdu do vracečky jsem promeškal brzdný bod a udělal jedinou chybu v závodě. Dostal se předemně Patrik i Honza. Oba spolu bojovali a to mi dávalo šanci se jich držet a občas se ukázat i v zrcátku. Ve 36 kole jsem měl lepší výjezd z vracečky na rovinku a na konci jsem se dostal před Patrika. Kroužil jsem za Honzou na druhém místě a čekal na jeho zastávku. Dočkal jsem se ve 41 kole. S vědomím, že Honza má natankováno do konce závodu  a mě čeká zastávka za 4 kola jsem jel co to dalo, abych se po pitu dostal před Honzu. To se mi nakonec podařilo a vyjel jsem na trať asi 3 sekundy před Honzou. To samé se povedlo i Patrikovi a dostal se tak na první pozici předemně. Pak už jsme jen kroužili až do cíle a hlídali si jeden druhého.

Cílem jsem projel na druhém místě a v průběžném pořadí jsem poskočil na třetí místo.

V poháru konstruktéru jsme se dostali na druhé místo za suverénní McLaren.

Závod jsem si užil jako dlouho ne a děkuju Vojtovi, Patrikovi a Honzovi za super souboje.

Nashle na Nürburgringu

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 81 guests
MPL Registrace: 478