alt

 

Příprava: Po fiasku v Kanadě, kdy jsem si s autem vůbec nerozumněl, jsem přípravu na závod na Nürburgringu vzal za opačný konec a okamžitě to bylo znát. Autu jsem věřil hned od začátku a na časech na kolo to bylo znát. Očekávání jsem měl tedy vysoká.

Kvalifikace: Do kvalifikace jsem šel s cílem dostat se do prvních 2 řad. To se povedlo nad očekávání a až na malou chybičku v prostředním sektoru jsem zajel dobré kolo. Bylo z toho moje první pole position od GP Itálie 2011 a druhá PP v kariéře.

Závod: Start se mi povedl a v T1 jsem byl bezpečně na 1. místě s Polešanem na zádech. Ten "zneužíval" slip stream a tahal se pár kol za mnou, než se rozhodl zaútočit a šel do čela. Na ostatní jezdce jsem si vyjížděl náskok cca sekundu na kolo. Asi v 5 kole dostal Vojta smyk a já se vrátil do čela, kde jsem si začal budovat náskok.

Jediní kdo se mnou drželi krok byl Vojta Polesný a s jistou ztrátou i Denis Urban. Bohužel jsem byl extrémně pomalý ve druhém sektoru oproti těmto dvěma soupeřům. Což se v konečném výsledku ukázalo jako klíčové.

Po první zastávce v boxech jsem se vrátil těsně před Denise Urbana, který využil lehkého monopostu a předjel mě. Ale následně udělal chybu a já se vrátil na 2. místo. Poté už to byl pouze závod s časem a neudělat chybu. rychlostně jsem na Vojtu neměl, takže jsem si pouze hlídal odstup od Denise Urbana.

To se mi málem vymstilo, když jsem v zatáčce Dunlop dostal polo hodiny a vykřesal jiskřičku naděje pro Denise na 2. místo. To se mi těsně podařilo ubránit. Bylo to tak moje čtvrté druhé místo v letošní sezóně.

Když bych měl celý víkend zhodnotit, tak jsem rád, že jsem si s autem opět rozumněl a vrátil jsem úder soupeřů, který jsem utrpěl v Kanadě. Lehce jsem zklamaný, že jsem nevyužil šance po 5 letech opět vyhrát závod, ale rychlostně jsem na Vojtu nestačil.

Snížení ztráty na týmového kolegu mě do zbytku sezóny motivuje zkusit se s ním poprat o titul, který je plně v jeho rukách a pouze on se o něj může připravit, ale jsem připraven bojovat až dokonce.

Už teď se těším do Turecka, kde se moje prozatimní rychlost ukazuje jako velice slušná. Tak navidenou na Istanbul Parku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 83 guests
MPL Registrace: 478