alt

Patrik Novotný:


Příprava:
Silverstone mám velmi rád, takže sem chtěl zde útočit na vítězství, set se podařil výbornej , povedl se i nižší přítlak.

Pro závod sem zvolil media vzhledem k nasbíraným datům z Turecka.
 
Kvalifikace: Kolo bylo průměrné, naštěstí stačilo o 2 tisíciny před Vojtu na 2.místo.
 
Závod: Start se mi povedl, dostal jsem se po boji na 1.místo před Petra Kulhana. Jelikož měl Petr měkší směs a méně paliva, tak mě následující kolo v pohodě předjel, poté mě předjel i Vojta, ten jel také na softech.
Věděl jsem, že nesmím ztrácet čas, vzhledem ke strategii 1 pitstopu. Dařilo se mi rychlá a stabilní kola. Chleba se začal lámat 13 kol před cílem. Vojta mi na softech poodjel na nějakých 15s a Petr se po jeho zastávce vrátil 1,5s přede mnou.
 
Očekával jsem, že začnu mít převahu na mediích , ale nedělo se tak, neumím si to vysvětlit. Turecko mělo zřejmě zvláštní povrch. Musel sem si tedy 2.místo vybojovat na tratia 1.místo už bylo pasé. Naštěstí se mi podařilo Petra sjet a předjet nějakých 6 kol před cílem.
 
Byla to hra nervů a taktiky. Petr mě předjel asi 4 kola před cílem a na výjezdu ze šikany ve 2.sektoru sem mu to krásně vrátil, skvělý souboj. 2 kola před cílem sem dal boost 10 a bylo to o tom neudělat chybu, Petr naštěstí na výjezdu z Beckets špatně podřadil a ucukl jsem mu z větrného pytle a náskok necelé sekundy udržel až konce.
 
Po druhé jsem tedy zvolil špatnou směs pneumatik, ale bezchybným výkonem sem urval 2.místo.
 
Teď následuje pauza a závod v Belgii, který nevím jestli pojedu.
 
První polovina sezony pro mě nemohla lépe dopadnout. V každém závodě jsem vytěžil maximum, co jsem mohl. Škoda jen nezaviněného výpadku v Nurburgringu. Nicméně náskok 12 bodů je dobrá výchozí pozice, ale sezóna je ještě dlouhá. Vzpomeňme na loňskou sezónu.
 
Co se týče poháru konstruktérů. Radí bychom si ho s Peťou zajistili co nejdříve...

Petr Kulhan:

 

Příprava: Z Turecka jsme se hned přestěhovali na náš domácí závod ve Velké Británii. Nastavení hned od začátku fungovalo skvěle.

Kvalifikace: Pneumatiky zde fungovali líp jak v Turecku, takže jsem zvolil softy. Kolo se mi podařilo perfektní, takže z toho byla letošní druhá pole position pro mě.

Závod: Start jsem měl průměrný. Patrik se po startu v T1 pokoušel dostat pod mě, takže jsem zvolil trochu širší průjezd a musel ubrat plyn na výjezdu, jinak by mě ztrestal obrubník. To pomohlo Patrikovi se dostat v nájezdu do Beckets přede mě. Vzhledem k mě strategii 2 pit stopů jsem se musel rychle dostat před něj. To se mi ve 2 kole podařilo. Před Patrika se dostal ještě Vojta Polesný. Rozeztup byl mezi námi jak na houpačce mezi 1-2s. Vojta svou přítomností za mnou ze mě dostával snad ještě víc, než jsem byl schopen předvádět.

Po první zastávce jsem se vrátil na 3. místě. Díky lehkému autu mě lehce dojel Honza Veselý, který se mě rozhodl předjet a pak zdržovat, jelikož kupil jednu chybu za druhou a nebyl schopen ujet. Poté co se mi klidil z cesty, jsem zahájil závod s časem, jelikož jsem si vůči Patrikovi potřeboval vybudovat dostatečný náskok. Na Vojtu to nestačilo, i když na konci druhého stintu jsem se mu přiblížil až na rozdíl 1,5 s.

Po poslední zastávce 13 kol před cílem jsem se vrátil cca 4s před Patrika. Za pár kol se mu podařilo dostat do slip streamu a předjet mě. Začala tedy bitva o druhej flek v cíli. 4 kola před cílem se mi ho podařilo předjet, ale v šikaně za Stowe se projevil problém celé této sezóny a to, že mi volant nepodřadil jak jsem potřeboval. Měl jsem tudíž pomalejší výjezd a Patrik toho využil a vrátil se přede mě. 2 kola před cílem se mi bohužel stalo to samé opět a patrik se trhnul na dostatečnou vzdálenost, kterou jsem už nedokázal sjet.

Rozdíl v cíli mezi námi byla necelá 1s. Gratuluju mu k 2. místu, ale bitva ještě nekončí :-)

První polovinu sezóny hodnotím pozitivně. Až na 2 závody, kdy jsem si úplně nerozumněl s vozem to bylo perfektní. Vedeme s dostatečným náskokem pohár konstruktérů a solidní náskok máme i v poháru jezdců, takže to na 80% vypadá na bitvu o titul mezi mnou a Patrikem, i když Patrik má výhodu 12 bodů a asi 2 desetinek na kolo :D

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 117 guests
MPL Registrace: 478