alt Milan Radiměřský k závodu v Monze

Příprava : Do Itálie jsme odjeli ihned po skončení závodu ve Spa. Okamžitě jsme začali testovat a vůz se hned od začátku choval skvěle. Snažili jsme se neudělat chybu jako loni, když jsme těžce podcenili top speed a během závodu jsme jen koukali jak se všechny vozy na rovinkách ženou kolem našeho monopostu. Vyskytl se i technický problém, kdy vůz nechtěl řadit jak jsme potřebovali a v brzdných zónách jsme se nemohli spolehnout na brzdný účinek motoru. Nakonec jsme vše vyřešili a monopost nastavit dle potřeb.

Kvalifikace : Do kvalifikace jsem vyjížděl s plánem na první řadu. Bohužel málo zahřáté brzdy a pneumatiky znamenaly konec všem nadějím už v první zatáčce, kdy jsem probrzdil. Páté místo bylo zklamání, ale věřil jsem, že se během závodu posunu dopředu.

Závod : Start nebyl špatný a do první zatáčky jsem najížděl hodně opatrně na páté pozici. Po prvním kole jsem byl šestý a soustředil se na jízdu. Monopost fungoval skvěle a já se pomalu propracovával vpřed. Po vzájemné kolizi P.Kulhana a D.Hančla jsem poskočil na čtvrté místo. V technických pasážích jsem byl rychlejší než soupeři a přes J.Veselého a P.Novotného jsem se prokousal na druhou pozici. Byl jsem překvapen, že na prvním místě jedoucí V.Polesný mi neujíždí a sem tam jsem i něco stáhl. Vůz fungoval skvěle.

V 17.kole jsem zajel na první plánovanou zastávku, která proběhla bez problémů. Vrátil jsem se na trať na třetí pozici. Snažil jsem se vrátit do tempa, když mi zaznělo ve sluchátkách, abych začal šetřit brzdy, že mi tímto tempem vydrží maximálně do 40 kola. Musel jsem začít brzdit o hodně dřív a netlačit na ně. To znamenalo zpomalení asi o 5 sekund na kolo. Mrknul jsem na rozestupy a po zjištění, že M.Horniš ztrácí celé kolo jsem začal tvrdě šetřit brzdy a čekal na okamžik kdy budu zase moct jet naplno. Celý tým počítal každé kolo kdy se tak stane. Ve třicátém kole mi tým oznámil, že můžu jet opět naplno. Bohužel na druhou pozici jsem už ztrácel celé kolo. Začal jsem tedy šetřit motor, abych dovezl auto na třetí pozici. Začala nudná část závodu, kdy jsem osamoceně kroužil až do konce.

Na třetím místě jsem i projel cílem, kdy mi na přední nápravě zbývalo 0,9% brzd a získal další porci bodů.

Nashle ve Francii.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 101 guests
MPL Registrace: 478