altVyjádření Patrika k závodu v Monze

Příprava: Můj náskok se ztenčil na 10 bodů, takže sem chtěl ho o něco navýšit. Proto byla příprava intenzivní. Až do dne závodu sem laboroval s přítlakem, kde sem ještě dvakrát přehodnotil nastavení a nakonec sem vsadil na větší přítlak, menší opotřebení pneumatik a stabilnější vůz na brzdách. Hlavně jsem měl problémy poté, co pneumatiky klesly s životností pod 95%, s tim mi měl přítlak také trochu pomoci.

Kvalifikace: Po dlouhé době se mi povedlo opravdu výborné kolo, vzhledem k mé strategii na 1 zastávku, mě pojel Vojta. S první řadou velká spokojenost.

Závod: Starty nejsou tento rok má silná stránka. Poté, co jsem myslel, že už můžu akcelerovat, se zadní kola trochu protočila a raději jsem pustil plyn. To zapříčinilo, že mě předjel David Hančl a poté i kolega Petr Kulhan. Oba ale měli za 2 kola kolizi a závod pro ně skončil. Další se přede mne přehnal Milan Radiměřský a poodjel mi. Snažil jsem se o vyrovnaná kola, což se dařilo. Vůz se choval fantasticky, poprvé se mi jelo výrazně lépe v závodě, než v tréninku.

Milan po pistopu začal šetřit brzdy a tak se boj o vítězství zredukoval mezi mnou a Vojtou Polesným. Už sem se pomalu smiřoval s 2.místem, Vojta jel totiž na 2 zastávky a navyšoval náskok. Neměl ale nejrychlejší pitstop a rozdil mezi námi byl 1,5s. Vojta udělal chybu v 2.šikaně a převzal sem vedení s náskokem přes 5s. To zbývalo do konce 11 kol.

6 kol před cílem už to byly 3,5s, vyčkával jsem s boostem 10 na rozestup kolem 2s, nechtěl jsem riskovat motor. 

Vojtovi ale odešli brzdy a tak jsem přešel do úsporného režimu, když mi 3 kola před cílem odešla přední levá brzda také. Naštěstí v druhé šikaně a závod pro mě neskončil. 

Velká škoda, těšil jsem se na souboj do posledního kola. Zbylá kola jsem na pohodu dokroužil a mohl zde slavit obhájené vítězství.

Dodavatel brzd nám vysvětlil příčinu selhání, naštěstí nás to nestálo závod či pozici.

Náskok v šampionátu sem zdvojnásobil a v konstruktérech jsme také o něco blíže titulu.

Ahoj v Magny Course

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 118 guests
MPL Registrace: 478