alt Milan Radiměřský v Magny Course přidal k poleposition další podium. 

Příprava : Do Francie jsem se vůbec netěšil. Nemám rád tuhle trať a vůbec mi nesedí. Snažil jsem se nastavit auto na maximální top speed co to šlo, ale aby bylo stabilní v technických pasážích. Potýkal jsem se jako obvykle s velkým opotřebením pneumatik. Nakonec jsem na závod zvolil tvrdé pneu.

Kvalifikace : Do kvalifikačního kola jsem vyjížděl s cílem kolo odjet čistě. Až na pár drobných chyb jsem nakonec cílem projel na první pozici. Po mně jedoucí  V.Polesný a P.Novotný chybovali a já mohl slavit třetí pole position v této sezoně.

Závod : Start se mi vůbec nepovedl. Protočil jsem kola a J.Veselý šel hned předemně. Po prvních zatáčkách jsme najeli na rovinku kde jsem mohl využít sílu motoru a velkou top speed. Nakonec jsem se dostal opět na první pozici a tu i chvíli držel. Věděl jsem, že nemám šanci udržet za sebou P.Novotného a P.Kulhana. To se i potvrdilo a nechtěl jsem riskovat kontakt a konec závodu. Ikdyž tak lehce jsem se nedal. Po menší chybce se na mě dotáhl V.Polesný a za chvíli byl též předemnou. Držel jsem čtvrté místo a  snažil jsem se soustředit na jízdu.

První pit stop proběhl dle plánu ve 24.kole. Na trať jsem se vrátil pátý za D.Hančlem. Asi po čtyřech kolech udělal David chybu a já se vrátil na čtvrtou pozici. Ve 42 kole po odstoupení V.Polesného jsem poskočil na třetí pozici. Z boxů jsem dostal hlášení, že J.Veselý má velkou ztrátu, která se nezmenšuje. Začal jsem šetřit techniku. Ve 45.kole jsem dojel a dostal jsem se před P.Kulhana. Bohužel mě čekala jestě jedna návštěva boxů, ale Petra ne. Snažil jsem se jet co to dalo, abych si najel aspoň nějaký náskok. Ve 48.kole jsem tedy zajel do boxů a vrátil se za Petra se ztrátou asi 12 sekund. Snažil jsem se Petra dojet, ale chyba v 54.kole znamenala konec snahy a s utrženým předním křídlem opětovnou návštěvu mechaniků. Vrátil jsem se asi 12 sekund před J.Veselého. Honza mě pomalu stahoval. Chvílema měl ztrátu jen 4 sekundy. Ale plameny z motoru Ferrari znamenaly konec pro Honzu a pro mě třetí místo.

I přes to, že tuhle trať nemám v oblibě, jsem si závod docela užil. Jen opotřebení pneumatik jsem nedostal moc pod kontrolu, když mi v cíli na levém předním kole zbyly 4 procenta.

Nashle na Sepangu.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 69 guests
MPL Registrace: 478