altKterý z jezdců McLarenu ho nakonec získá?

Patrik Novotný:

 

Příprava: Suzuku mám velmi rád, hlavně první sektor, takže sem se velmi těšil na závod. Podařil se mi super setup s nizkými křídly, takže sem zvolil 2 zastávkou strategii, aby má ztráta v prvním sektoru trvala co nejméně kol.

Kvalifikace: Až do poslední šikany se mi podařilo bezchybné kolo, kde jsem brzdil včas, ale i tak sem vjel do šikany moc rychle a tím byl špatný nájezd na cílovku, naštěstí to stačilo na pole position.

Závod: Jako již tradičně tuto sezónu se mi vůbec nepovedl start a propadl jsem se na 5.místo. Při brždění do poslední šikany se mi podařil super manévr na Petra Pšenicu. Původně sem zaútočit nechtěl, ale při pozdním brždění sem musel vybočit vedle Petra a podařilo se mi přesně dobrzdit. Pár kol jsem se následně dostával před Milana. Přede mnou jela dvojice Kulhan, Polesný a ze 3,5s mi postupně ujeli na 6s. 

Peťa jel dříve na pitstop a Vojtu sem začal pomalu stahovat, až do rozdílu 1,5s. Jel sem co to šlo a v 22.kole jsme jeli spolu s Vojtou do boxů. Vojta natankoval do konce závodu a mě čekala ještě jedna zastávka. Vojta se vrátil těsně přede mě a ještě to kolo jsem ho předjel a začal ujíždět. Na Petra jsem měl náskok 7s. Náskok sem úspěšně navyšoval. Po Vojtovo chybě v 29.kole jsem věděl, že vítězství je v mých rukou, pokud neudělám chybu.

Vojta po chybě v 35.kole odstoupil a na Peťu sem stále navyšoval náskok. Posledních 20 kol sem si užíval jízdu na mé oblíbené trati a dojel si tak pro další vítězství.

Byl to jeden z mých nejlepších výkonů podaných na rFactoru. 

Výrazně jsme tak s kolegou našlápli k celkovému 1. a 2.místu mezi jezdci. Oba už můžeme rozhodnout v následujícím závodě v Indy, což bude můj cíl. Nečeká nás ale nic lehkého, nastavení bude zapeklité.

 

Petr Kulhan:

 

Příprava: Příprava proběhla standartně. Vůbec mi nesvedčil první sektor, ale v dalších dvou už to bylo v pohodě. Gumy se držely v normálu.

Kvalifikace: Před ostrou kvalifikací probíhal urputný boj o co nejlepší kolo, bohužel, když přišlo to ostré, nepodařilo se mi úplně ideálně. Nakonec z toho ale byl 2. flek.

Závod: Starty u mě letos patří k tomu lepšímu, takže jsem se ihned dostal do vedení. Za mě se zařadil Vojta Polesný a chvíli na mě tlačil, ale pak se trochu vzdálil. Až do prvních zastávek v boxech jsem si držel slušný rozestup na čele závodu.

V boxech jsem natankoval na delší část závodu, což mě stálo hodně času a na Patrika s Vojtou jsem ztratil tak 10s. Navíc se kolem mě motaly obě Ferrari a měli prostě zvláštní chuť mě pořád předjíždět do 130R. Někdy v polovině závodu udělal Vojta na výjezdu z T1 chybu a já se dostal před něj. Jelikož měl natankováno až do konce, ujížděl jsem mu. Když poté odstoupil ze závodu, zkusil jsem dohnat Patrika, ale výsledkem byly pouze hodiny v poslední šikaně.

Nakonec z toho je pro nás další double a jistota, že titul mezi jezdci získá jeden z nás. Bohužel Patrik má velký náskok a na řadě je moje neoblíbéné Indianapolis. Pro mě tak bude cíl udržet celkové druhé místo.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 111 guests
MPL Registrace: 478