altVyjádření Patrika k zisku titulu + ke GP USA

Konečně si můžu oddechnout a užít si tak poslední závody mé F1 kariéry...

Ještě před první jízdou s letošním módem sem byl zvědav, jak moc budu konkurence schopný. Přeci jen se tento rok jede na úplně odlišném módu a s hodně změněnými pravidly. Bylo jasné, že bude třeba řádně odzkoušet výdrž pneumatik a hlavně motoru. Při testech v Barceloně sme společně s kolegou Petrem zjistili mnoho věcí o letošní technice. Z těchto informací jsme hodně těžili v úvodu sezóny a plně toho využívali, bylo to na výsledcích poměřně znát. Důležité bylo i nastavení, které jsme ve spolupráci s Jordanem dali dohromady, protože z tohoto nastavení jsme vycházeli ve 2/3 závodů. Po nominaci všech týmů jsem si svůj cíl stanovil skončit do TOP 3. Přeci jen se ve startovní listině objevilo minimálně 5 adeptů na titul z předešlých sezón. 

V první polovině sezóny jsem z každého závodu vytěžil maximální možné umístění, na které jsem měl. Bohužel výpadek internetu v Nurburgringu (nejel jsem u mě doma), mě stál pohodlný náskok a tak při letní pauze po 10 závodech z 19 byl náskok na kolegu Petra 12 bodů. Věděl jsem ale, že můžou přijít výpadky, protože s problémy s počítačem bojuji celý rok, naštěstí se to vyhýbá našemu módu a převážně i rFactoru. V úvodu sezóny sem míval i kratší výpadky internetu, naštěstí opět mimo závody. Proto i přes vedení v šampionátu od 1.závodu, jsem byl pokaždé nervózní, zda uvidim cíl závodu. První radost v závodech přicházela, když jsem měl jistou klasifikaci. O titul sem se přestal strachovat až po závodu v USA, tedy po závodě, kdy jsem si definitivně titul zajistil.

Byl jsem v úplně opačné situaci jako loni, kdy jsem stahoval ztrátu a neměl jsem situaci ve svých rukou. V druhé polovině této sezóny jsem už věděl, že o titul mě může připravit pouze již zmiňovaná technika. Naštěstí žádné problémy zatím nenastali a já tak mohu slavit 2.titul a přidat se tak k Jardovi Cigáňovi a Patriku Hankovi.

Velké díky určitě patří Petrovi Kulhanovi za nejlepší spolupráci za mých 8 sezón, určitě nejlepší předzávodní příprava za celá léta.

 

Teď bych se přesunul k závodu v Indy.

 

Příprava: Ze začátku sem hodně laboroval s nastavením přítlaku. Rychlejší se úkazal nízký, ale poměrně značně se opotřebovávali pneumatiky. Nepatrně sem přítlak přidal a začal ladit vyvážení vozu. Měl sem mírné problémy v 2.sektoru, kde při moc velké rychlosti se auto hrnulo ze zatáčky, ale dalo se s tím v pohodě jet. Při trénování kvalifikačního kola to bylo ale těžší. Povedlo se mi ale tento problém vyřešit a nastavení bylo určitě jedno z nejlepších v sezoně.

Kvalifikace: Dorazil jsem pozdě a tak sem ji vynechal.

Závod: Trochu jsem to před startem závodu přehnal s posezením v hospůdce u tenisu a tak sem se necítil ve své kůži. Musel sem se hodně snažit a soustředit. 

Start se mi na letošní poměry povedl. Bojovalo se v pěkném vláčku Radiměřšký, Veselý, Polesný. Souboje sem si užíval, hlavně, když s Milanem Radiměřským sme jeli bok po boku celý první sektor. Milana sem poté zdolal a zbýval už jen Honza Veselý, který jel na softech a na 1 zastávku, kdežto já na mediích a na 2 zastávky.

Honzu jsem předjel, ale za 2 kola přišla chyba v nájezdu na rovinu a tím propad na 2.místo. Za pár kol sem opět vedl a snažil sem se najet si náskok před 1.zastávkou. Po zastávce sem to těsně stihl před 3. Milana a Honza měl slušný náskok. Řekl jsem si, že se musím vyhecovat a zabrat, pokud chci zvítězit. A to se dařilo, tempo bylo výrazně lepší, než v 1.stintu. Výborně mi v současném stavu pomáhalo nastavení, hodně mě podrželo, i když stále bylo tempo o trochu pomalejší, než v tréninku. 

Jel jsem rychle a stabilně až do 2.zastávky. Stihl jsem to 2,5s před Honzou. Odstup se +/- držel, až do nějakého 63.kola, kdy Vesimu začali odcházet pneumatiky. Do konce sem náskok navyšoval. Naštěstí tento výkon stačil a dojel sem si tak pro další vítězství, které při 4.místě Peťi mi zajistilo vytoužený titul a mohli začít oslavy. Peťa si rovněž tímto závodem zajistil konečné 2.místo. Velká gratulace.

V Maďarsku se určitě budu snažit bojovat o vítězství. Nehodlám polevit... :). Vypadá to na další těsný závod.

Komentáře   

 
+1 #2 Patrik Novotný 2016-11-03 19:44
Díky moc Vojto
Citovat
 
 
+2 #1 Vojta Hujer 2016-11-03 08:47
Tak to Gratuluji Patriku,vždycky jsem si říkal že máš nato.
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 139 guests
MPL Registrace: 478