alt Vyjádření Patrika k závodu v Hungaroringu

Patrik Novotný

Příprava: Už od prvních kol sem nebyl ve své kůži, ztrácel jsem na ostatní a to i poté, co se mi vůz podařilo nastavit. Věděl jsem, že by to bylo těžké vyhrát. 

Proto jsem tedy zkusil jet na softech, to znamenalo předělat nastavení, což mi zabralo 50 kol, než sem byl opravdu spokojen s poměrně rovnoměrným opotřebením. Vůz byl trochu přetáčivý, ale nic, s čím bych nedokázal jet. Abych odlehčil ještě více pneumatikám, jel sem na 3 pitstopy a přidal přítlak.

Konečně sem také zkusil riskantní a agresivnější strategii. Vycházelo to, že pneumatiky odejdou cca 10 kol před cílem, opotřebení bylo okolo 1%.

Kvalifikace: Tu jsem vynechal, abych ušetřil pneumatikám.

Závod: Věděl jsem, že se musím co nejdříve dostat do čela závodu, abych si dokázal vyjet náskok. To se podařilo, po prvním kole už jsem byl ve vedení. Jel jsem co to šlo a snažil jsem se vyjet si náskok, abych si po 1.pitstopu udržel vedení. To se těsně nepodařilo, když sem se vrátil na 2.místě 1s za Honzou Veselým a 2s před Petra Kulhana.

Honza jel za chvíli do boxů a Petr také. Dál jsem se snažil budovat co nejvyšší náskok, než pneumatiky ztratí výkonnost. Což nakonec přišlo 13 kol před cílem, to už byl můj náskok 30s na Petra. Čekal jsem , že budu výrazně ztrácet, ale odstup se +/- neměnil až do projetí cíle.

Strategie tedy vyšla dokonale a mohl jsem slavit 10.vítězství v sezóně.

V Interlagosu u předposledního závodu ahoj.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 174 guests
MPL Registrace: 478