alt

 

Zdravím všechny příznivce a fanoušky sim-racingu, zvláště pak Vytrvalostních závodů. V Neděli 29.5.2016 se nám uskutečnil velmi dobře obsazený závod 4H of Nordschleife.

Dopředu se sluší říci o jaký podnik se vůbec jednalo a jaké kategorie byli hodnoceny.

Jezdci si vybírali vozy třídy GT3, nebo Re**ult Clio.

V závodě jsme mohli vidět mnoho známých tváří ze scény závodů MPL, ale jako oficiální zastoupení byla vyslána tradiční posádka 4Z ( které se pro tentokrát změnilo pouze ve 3Z ) ve složení Dennis Zeťák a Petr Zoubek.

Jelikož v tomto závodě z důvodu časové kolize se závodem F1 v Monte Carlu nestartoval tovární tým MPL Endurance, tak druhou posádku naší ligy ve výsledcích vidíme zapsanou v barvách našeho sponzora - tedy jako Two Towers Lamborghini Racing. Tuto posádku měl tvořit pekelný tandem ve složení Víťa Vácha a Vojta Polesný. Nicméně Víťa už dopředu avizoval, že se závodu z důvodu velkého časového vytížení nebude moci účastnit. Přesto jej tým nechal nominovat jako třetího jezdce a do vozu byl povolán velezkušený David Beránek, který hostoval z uskupení pořádajícího tento podnik. Jelikož se ovšem David specializuje na rF2, tak pro něj bylo nesmírně obtížné přesedlat zpět a to rovnou na nejtěžší permanentní okruh v Evropě.

 

Výsledky kvalifikace

alt

Ve výsledcích vidíte, že naše posádky si rozebrali první 2 místa na startovním roštu v pořadí Two Towers Lamborghini - Polesný a 4Z BMW - Zeťák.

 

Na startu závodu se dopředu dostává Dennis Zeťák, kterého následuje černo-žluté Lambo Polesného a Audi továrního týmu RGPL pilotované Viktorem Schenelem. Ve druhém kole ovšem po okruhu vlají červené vlajky a závod je zastaven! V nájezdu na severní smyčku je velká olejová skvrna a její zasypání bude nějakou dobu trvat. Ředitelství závodu rozhoduje, že se bude anulovat čas a nechá závod znovu odstartovat. To se přibližně po 10 minutách děje a smečka je vypuštěná ze řetězu. Tentokráte si vedení drží Polesný, naopak Zeťák zaznamenává mírný propad. Na druhé místo se posouvá Audi R8 Viktora Schenela před Porsche týmu VGP. Na čtvrté místo klesá Zeťák, který se ovšem ihned v úseku Schwedenkreutz probíjí zpět na 3. místo! V tom samém místě chybuje Andrej Marečák z týmu Beechdean a v problémech se u Arembergu ovitá i Ferrari týmu RGPL Slovakia! Dennis Zeťák si nedává pokoj a v úseku Wippermann jde na 2. pozici před Viktora Schenela!

alt

 

V dalších kolech se rozestupy podle očekávání natahují a jezdci začínají budovat své pozice v závodě. Za připomenutí tak stojí pouze propad týmu VGP, který v tuhle chvíli na trati reprezentoval Michal Blažek. To se stalo na výjezdu ze zatáčky Karussell

alt

To byla také poslední věc, která se této posádce stala. Následně totiž pro technické závady odstupují právě VGP a také tým HVR.

 

 

alt

Pestrobarevný souboj předvedli na Tourit Strasse Karel Němec s Porsche a Radek Trembač s Ferrari. Druhý jmenovaný v něm uspěl a posunul se na 7. místo.

 

alt

OBROVSKOU KRIZI TEĎ MĚL VEDOUCÍ VOJTA POLESNÝ, KTERÝ ,AČ UPOSLECHL ŽLUTÉ VLAJKY, MĚL CO DĚLAT ABY SE VYHL CHYBUJÍCÍMU A DOST ŠPATNĚ SE VRACEJÍCÍMU LANDFELDOVI! Laudův úsek Bergwerk opět dostál své pověsti.

 

Po 2 hodinách a 25 minutách už se všichni piloti podívali na trať, až na Petra Zoubka. Dennis Zeťák neuposlechl pravidlo o střídání pilotů a aniž by to věděl, byl už jeho tým předem odsouzen k DQ ze závodu. Jezdcům ale stále více nepřála technika. Ku příkladu obě tovární Audi Teamu RGPL skončili po technických poruchách stejně jako nakonec Zoubek.

 

Pořadí se nám ustálilo a až do konce se bojovalo pouze v 6 vozech! Souboj o bednu sváděli Scuderia Slovakia a Beechdean Racing. Konkrétně Morávik vs Syrovatský ( toho času 2. vicemistr MPL F1 ). Nakonec se jezdec Aston Martinu po chybě soupeře v posledním kole radoval!

 

Konečné pořadí

alt

Komentáře   

 
-3 #2 Guest 2016-05-31 06:03
Kto zavod organizoval? EDIT: Tady asi někdo neumí číst že?
Citovat
 
 
0 #1 Guest 2016-05-30 12:53
Supr kucí
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum Free Race


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 79 guests
MPL Registrace: 478