alt

V tomto článku nejdete popis najčastějších problémů s hraním on-line. Informace zde budou postupně doplňovány.
Většina problémů je způsobena různými změnami v ini souborech, texturách či instalací různých modifikací a doplňků. Proto doporučuju mít k dispozici jednu "čistou" instalaci RBR a z té potom "čerpat" soubory při případných problémech.
 


Trať XY neodpovídá originálu
- trať (nebo její modifikaci) použitou v turnaji nemáte nainstalovanou 
- zkontrolujte aktuální verzi pluginu, zkontrolujte fyziku, zda nemáte nainstalovaný snow mod nebo snow france mod, problém by mohl být i v nesprávném tracksettings.ini souboru (viz. níže)

Hlášení Nesprávné počasí....
Pravděpodobně v důsledku instalace textur či jiné modifikace došlo i k přepisu tracksettings.ini souboru. Zde je ke stažení originální vč. nových tratí. Vložte do složky Maps v adresáři hry (svoje si zazálohujte!!)

Hlášení Prosím použijte originální fyziku z verze 1.02 nebo fyziku určenou pro tento turnaj...
Máte nainstalovánu nesprávnou fyziku, zkontrolujte nastavení turnaje a použijte požadovanou fyziku tj. original, snow mod nebo snow france mod.

Padání RZ při načítání
Pokud se jedná o ojedinělý problém, postačí přeistalace problémové tratě (balíku tratí) nebo přepsání zazálohovaného Tracksettings.ini. U některých notoricky padajících tratí (např. Sipirkakim 2, Bissane 2, Falstone 2 a Joux Plane 2) ale nemusí pomoci ani to. Každá konfigurace PC je jiná a co funguje mně nemusí fungovat někomu jinému. Proto jasné řešení problému neznám a problém řeším nastavením si stejných nebo nejbližších podmínek v Shakedownu (padání mi způsobuje právě kombinace počasí, a příp. povrchu). Pokud se mi RZ načte (někdy až na více pokusů), dám odstoupit a přihlásím se hned do online turnaje, kde se RZ načte bez problémů také. 

Další možností je toto (VITA Tomas): Tak teď jsem vyřešil problem s padáním Bissane 2 na mojem compu. Stačí jít do vlastností RichardBurnsRally_SSE.exe (nebo RichardBurnsRally.exe - záleží přes co spouštíte hru - pozn. autora) tam nastavit režim kompatibility na Windows XP (Service Pack 2) a dole zaškrtnout spustit jako správce pc. Mělo by fungovat u systémů Windows 7 a Vista.
 
Padání RZ Šourkov "za mostkem"
V původním balíku byla chyba způsobující padání RZ za mostkem. Pokud tuto instalaci stále používáte a máte i opravu, může se stát, že při pouzití instalátorů fyzik a hlavně textur do TR(nebo jinam) a jejich následné odistalaci  se problém objeví znova. Proto po každé takové instalaci pro jistotu nakopírujte po rozbalení opravu Sourkov.rar do složky Maps! Zde je odkaz na fórum.
 
Auto se neobjevuje v nabídce on-line turnajů
Auto není v turnaji povolené nebo máte špatnou fyziku (příp. model) vozu, problém může být i ve špatném zápisu v cars.ini. Zkontrolovat, přepsat. Návod na vložení vozu do hry je 
zde (aktuální modely a fyziky najdete na stránkách v sekci download), případně můžete použít instalátory

Verze RBR nebyla rozpoznána
(Martin Tuchyna) : V prvom rade si pozri presne ci mas isto nainstalovany patch a vsetko tak ako odporucaju tu na webe(
http://rbr.onlineracing.cz/index.php?act=al&p=howtostart )
Ked to vsetko mas pusti teda RBR a skontroluj co ti svieti aka verzia svieti to dole pri starte myslim ze pri vybere plugin-u. AK mas teda verziu plugin-u v poriadku a pustis ho a vyhodi ti hlasku ze neznama verzia tak vypni hru prejdi na polozku vo WIN START a potom SPUSTI najdi tam aplikaciu ktoru stiahnes z netu: Autoruns.zip potom spustis autoruns.exe a das si polozku logon nasledne povypinas najlepsie vsetky polozky. Potom ked povypinas vsetky polozky restartni system ked ho restartujes malo by byt vsetko vypnute. Nasledne spustis RBR a plugin a malo by to ist. Ak to pojde uz vies kde je problem a potom postupne zapinaj po jednom a vzdy restartni a spustaj RBR a plugin ked zrazu nepojde RBR plugin a vyhodi ti hlasku tak vypni to posledne a potom restartni a uz vies ktora aplikacia spustena resp. sluzba pustena po starte WIN ti robila problem. Myslim ze by to malo zabrat. Jednoducho zvacsa robi problem nejaka aplikacia ci sluzba spustena po starte - rezidentne ... Vela zdaru ...
zdroj : 
http://rbr.onlineracing.cz/forum/viewtopic.php?p=25648#25648

Hlášení Runtime Error - Microsoft Visual C++ Runtime Library
Problém může být případně v zastaralém Microsoft Visual C++ - update ze stránek Microsoftu. Tato chyba se ale hlavně objevuje u problému s texturama (pokud používáte nebo jste použili jiné než originální). Řešením je překopírování originálních (nebo funkčních) textur dané tratě ze zálohy do složky Maps. Čísla tratí naleznete 
zde .
Forum RBR Czech 
zde a zde . Stejná hláška se může objevit i v případě špatného zápisu do Cars.ini při instalaci auta. Pokud ostatní auta fungují přeinstalujte nefunkční auto.
 
Tento návod byl použit ze stránek http://www.f-r-t.wu.cz.

 

Forum RBR


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.