alt

   Serie V8 Supercars má svým způsobem unikátní závodní víkend, který v žádné jiné serii nenajdete. Určitě zaujme i nás, online hráče, který dává šanci na slušné umístění, když se nepovede kvalifikace nebo se urobí malá chybka v závodě.

 

Celý tento kolotoč 27 závodů, začíná většinou v pátek třema nebo čtyřma treninkama, záleží na náročnosti tratě a formě závodu, o délce třiceti minut.

V sobotu žádný trenink není a jde se hned na kvalifikaci. Ta se skládá ze dvou částí:

První, je dvacetiminutová část, kde vyjíždění všichni jezdci. A co je pěkné, je způsob vyjíždění na dráhu. Jakmile je kvalifikace odstartována, nevyjíždí se na dráhu jak kdo chce, ale vyjíždí všichni jedzci najednou. Jeji pořadí určuje postavení v garážích.

{youtubejw}tUtp3FflHGA{/youtubejw}

 {youtubejw}Pp4yVeZn5_I{/youtubejw}

 

Po dvaceti minutách známe pořadí kvalifikace a jde se na druhou část. TOP TEN SHOOTOUT! Do této části postupuje prvních deset nejrychlejší z první části a ti si to rozdají o poleposition.  Ovšem nemají na to libovolný počet kol, ale pouze jeden pokus. 

{youtubejw}zce6w8e4QDg{/youtubejw}

{youtubejw}ZsCq2zffcts{/youtubejw}

{youtubejw}u2DdKv5h-Po{/youtubejw}

 

 V ten samý den se koná i první závod. Když se závod jmenuje třeba Sydney Telstra 500, z kterého jsou předchozí ukázky, znamená to jakou jezdci urazí vzdálenost v obou závodech. Někdy je to první polovinu v sobotu, druhou v neděli, nebo je možnost kratší závod v sobotu a zbytek vzdálenosti v neděli. Rozpis délky závodu, si mužete prohlédnout níže.

 {youtubejw}XyEM_FIDSTc{/youtubejw}

{youtubejw}sEUvAYaFnks{/youtubejw}

{youtubejw}hEPM-sglQfY{/youtubejw}

 

   V neděli nám den začíná opět kvalifikací, která určí pořadí DO DRUHÉHO závodu. Ta má opět ve většině případů dvacet minut a skládá se už pouze z jedné části.  Postup při vyjíždění v kvalifikaci je uplně stejný, který jsem popisoval výše. Jezdci mají v této kvalifikaci libovolný počet kol, k dosažení svého nejlepšího kola, podle kterého se určí pořadí. 

{youtubejw}fh4AVuN4wgg{/youtubejw}

{youtubejw}LzbSv7riw8I{/youtubejw}

 

Druhý závod se jede také v neděli a jede se na zbývající vzdálenost, kterou jezdci neurazili v prvním závodě. V tomto případě 250km.

 

   Pokud se jede vytrvalostní závod, je závodní víkend uspořádán jinak. Jezdí se třeba o jeden trenink v pátek navíc, nebo se jede jen jedna kvalifikace. Další věc co rozlišuje vytrvalostní závody od sprintu je ta, že se střídají jezdci. 

{youtubejw}UAFahs46x_8{/youtubejw}

 

A jak jsou jezdci bodově ohodnoceni za své výsledky? 

 

alt

   Z tabulky vidíte, že vítěz všech závodů v daném závodním víkendu, dostane maximálně 300bodů. Ať jde o vytrvalostní závod, nebo sprint nebo normální závod.  Boduje třicet jezdců a jezdci jsou klasifikování odjedou-li v normálním závodě či sprintu víc než 90% z celkové délky závodu. U vytrvalostního závodu je tato hranice snížena na 75%.

{youtubejw}C4Qi7dlYKx0{/youtubejw}

 

{youtubejw}c3Ux3_1VHV4{/youtubejw}

 

 Tak co? Těšíte se?:)

Forum Paddock

  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.