alt

 2. závodní víkend série GT Double Team 

Před tímto podnikem GT Double Team se do této série přihlásila desátá závodní stáj pod názvem KS Engineering s piloty Kubou Krafkem a Vojtou Ševčíkem, kteří přihlásili v kategorii GT1 vůz Sallen S7R a v kategorii GT2 osvědčený vůz Porsche RSR 997.

Vzhledem k vysoké účasti na prvním podniku této série a dále k přihlášení dalšího týmu se předpokládala ještě větší účast na legendárním Britském okruhu v Silverstone než na prvním podniku v Tobanu. Bohužel již množství omluvenek před samotným závodem něco naznačovalo. Toto se pak potvrdilo a do samotného prvního hodinového závodu nastoupilo pouze 9 jezdců a to 4 jezdci s vozy kategorie GT1 a 5 jezdců s vozy kategorie GT2. Do druhého hodinového závodu pak ještě o dva piloty méně. Na startu závodu se objevilo pouze 7 vozů, z toho 3 vozy kategorie GT1.

Přes menší počet účastníku se však o těchto obou závodech nedá napsat, že by se jednalo o nudné závody. Vzhledem k náročnosti ovládání těchto speciálů a to v obou kategorií, nebyla nouze o zajímavé okamžiky a souboje.

 

 

 

První závod :

 

Ještě v zahřívacím kole dochází ke kolizi několika vozů, kdy nejvíce je tímto postižený Milan Hanyk, který musí startovat z boxů a to po opravě svého vozu.

 

Kategorie GT1

 

Pořadí v cíli :

 

 1. Ondřej Zaleš 15 bodů

 2. Víťa Vácha 12

 3. Kuba Krafek 10

 

V této kategorii je závod napínavý až do samotného konce. Toto zapříčiní nucený trest stop and go a následně ještě průjezd boxy pilotem Víťou Váchou, který začátečnicky spustil pit limiter na špatné čáře, jelikož podobnou informaci poskytl i týmovému kolegovi, trest obdržel i Milan Hanyk Pak je vidět stíhací jízda Víťi. V předposledním kole závodu se Víťa přiřítí za záda Ondřeje, kdy však dochází v levotočivé zatáčce k menší chybě, brzdí později, staví auto „na předek“ a mírně naráží do zadní části „Vette“ Ondřeje a tím dostává smyk. Přesto se nevzdává a v posledním kole ždíme z vozu co to jde. V cíli je pak rozdíl mezi Ondrou a Víťou ani ne sekundový. Je třepa pochválit Kubu Krafka za jeho přístup k závodu, kdy vůz doveze s přehledem do cíle na 3 místě. Závod nedokončil René Wojcik pro poruchu motoru.

 

Kategorie GT2

 

Pořadí v cíli :

 

 1. Vladimír Zubaj 15 bodů

 2. Milan Hanyk 12

 3. Martin Candra 10

 

V tomto závodě je třeba vyzvednou výkon Vladimíra Zubaje, kdy jel velmi koncentrovaně a velmi rychle. Stoprocentně využil zaváhání Milana Hanyka. Závod nedokončil Roman Wojcik a Vojtěch Polesný rovněž pro poruchu motoru. Martin Candra využívá zaváhání obou pilotů a přiváží do hodnocení hezký příděl bodů.

 

Druhý závod :

 

Do tohoto závodu nenastoupil René Wojcik (GT1) a Vojtěch Polesný (GT2), v jednom případě pro zdravotní potíže, ve druhém případě po předchozí omluvě.

 

Kategorie GT1

 

Pořadí v cíli :

 

 1. Víťa Vácha 15 bodů

 2. Ondřej Zaleš 12

 3. Kuba Krafek 10

 

V tomto závodě potvrdil Víťa Vácha svojí rychlost tak, že nikoho nenechal na pochybách, kdo na této trati byl nejlépe rychlostně připravený. Je pravdou, že na samotném začátku závodu dochází ke kontaktu uvedeného Víťi Váchy s největším konkurentem a to Ondrou Zalešem a propadnutí se obou pilotů až na samotný konec závodního pole, ale oběma pak netrvalo dlouho, kdy se probojovali na čelo vozů obou kategorií. Po závodě pak byl slyšet názor, že velmi vzrušující bylo právě předjíždění vozů slabší kategorie GT2, kdy skutečně došlo na konci rovinky prvního sektoru k fenomenálním hrátkám mezi vozy, přesto však bez kolize. Kuba Krafek potvrzuje dojezdem třetí místo z prvního závodu. Za zmínku jistě stojí, že tým NOS přišel s podobnou vychytávkou, jak tomu bylo svého času ve Winter cupu u Petra zoubka: Oba piloti startovali se zcela plnými nádržemi a v boxech pak měnili jen pneumatiky, čímž znatelně ušetřili na zastávce v boxech, Vácha pak jel první stint v délce 27 okruhů, než zajel do boxů. Po závodě to vzbudilo vrzušenou diskusi u týmu Toll Vodafone Racing, především u Vlada Zubaje, který skvěle zvládnul oba závody.

 

Kategorie GT2

 

Pořadí v cíli :

 

 1. Milan Hanyk 15 bodů

 2. Vladimír Zubaj 12

 3. Roman Wojcik 10

 4. Martin Candra 8

 

V tomto druhém závodě pak potvrdil již z prvního podniku svojí rychlost Milan Hanyk, kdy dojel 10 sekund před druhým Vladimírem Zubajem, který byl však pro Milana po většinu závodu rovnocenným soupeřem. Martin Candra v první třetině závodu svedl tvrdé souboje v té době jedoucím na čtvrté pozici v této kategorii Romanem Wojcikem, kdy mnoho kol jeli nárazník na nárazníku a oba si tento souboj velmi pochvalovali. Tento souboj byl však přerušen chybou Martina, kdy dostává smyk a Roman si již pak udržoval takto získaný náskok až do cíle.

 

Z tohoto podniku si pak shodně odváží nejvíce bodů dva týmy a to Toll Vodafone Racing a Nos Elite Team a to po 54 bodech. Tímto potvrdily vysokou úroveň obou svých pilotů i z prvního podniku, kdy mezi těmito týmy zůstává minimální rozdíl 2 bodů. Z dosavadního průběhu šampionátu je pak patrné, že se konkrétně mezi těmito týmy rozhodne o budoucím vítězi této týmové série. Je pravdou, že střed tabulky je velice zajímavý z pohledu malých bodových rozdílů a proto bude velmi zajímavé sledovat rovněž boje o tyto další místa v konečné tabulce. Některé týmy ještě nebodovaly, a to ať z toho důvodu, že jejich jezdci neměli to malé štěstíčko, a tak neviděli cíl závodu, nebo proto, že ještě z různých důvodů nemohli nastoupit na start ani jednoho z celkem čtyř odjetých závodů. Vzhledem však k systému bodování a dalším čtyřem závodům před námi, není tabulka konečná a můžeme očekávat změny a s tím spojené boje na trati.

Příští podnik se uskuteční na okruhu v Belgickém Spa. Zde se dají očekávat větší rozdíly v přístupu jak nastavit vozidla, především pak směr většího či menšího přítlaku, kdy tento okruh je k těmto koncepcím stvořený, takže se máme na co těšit.

 

 

Průběžné pořadí týmů :

 

 1. Toll Vodafone Racing 101 bodů

 2. Nos Elite Team 99 bodů

 3. Vlk – Mac Racing 38 bodů

 4. SPS Dukelská Racing Team 32 bodů

 5. Team Slovakia 22 bodů

 6. RWR Brothers Team 22 bodů

 7. KS Engineering 20 bodů

 8. Kuna & Srna Inženýring 0 bodů

 9. Caffé Ned Racing 0 bodů

 10. „Tak určitě!“ Racing Team 0 bodů

 

   Další závod na úžasné Spa, jezdci si mění techniku s kolegou v týmu a určitě se je na co těšit. 

 

 

 

text: Roman Wojcik

video: Martin Candra

edit: V. Vácha

Forum Paddock

 • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.