alt

První závod :

Kategorie GT1

Pořadí v cíli :

 

 1. Vojta Polesný 15 bodů

 2. Roman Wojcik 12

 3. Vladimír Zubaj 10

 4. Kuba Krafek 8

 5. Martin Candra 6

 

Vojta Polesný v tomto prvním závodě všechny své soupeře deklasoval rozdílem třídy a zaslouženě zvítězil. Druhý v cíli Roman Wojcik využil chyby a zaváhání Vladimíra Zubaje a dojel si pro hezké druhé místo. Cíl pak viděli všichni jezdci této kategorie, kteří stáli na startu závodu. Bylo vidět, že velký bodový příděl je velkou hnací silou.

 

Kategorie GT2

Pořadí v cíli :

 

 1. Víťa Vácha 15 bodů

 2. René Wojcik 12

 3. Patrik Novotný 10

 4. Ondra Zaleš 8

 

Co jsem napsal o výborném výkoně v první závodě v kategorii GT1, to stejné se dá napsat o jízdě Víťi Váchy s vozem kategorie GT2. U tohoto jezdce jsme na výborné výkony zvyklí. Proto chci v tomto článku především vyzvednou vynikající výkon mladšího z bratrů Wojciků a to Reného. Jeho druhé místo v tomto prvním závodě je po závodě chváleno i ostatními jezdci, kdy za svými zády udržel mnohem zkušenější a rychlejší jezdce. Závod nedokončí po chybách Petr Zoubek a Václav Jankovský.

 

Druhý závod :

Kategorie GT1

Pořadí v cíli :

 

 1. Vladimír Zubaj 15 bodů

 2. Roman Wojcik 12

 3. Kuba Krafek 10

 4. Martin Candra 8

 

Tento závod byl poznamenaný velkou havárii v prvním kole závodu v legendární zatáčce, (Eau Rouge) kde na tuto událost nejvíce doplatí favorit v kategorii GT1 Vojta Polesný a závod proto nedokončí. Vladimír Zubaj uhájí zhruba o 5 sekund prvenství před Romanem Wojcikem, který má za sebou navíc průjezd boxy za postrčení Kuby Krafka a jeho následné otočení do protisměru. Martin Candra opět ukazuje, že závody dojíždět umí a jen tak se nevzdává.

 

Kategorie GT2

Pořadí v cíli :

 

 1. Ondra Zaleš 15 bodů

 2. Víťa Vácha 12

 

V tomto druhém hodinovém závodě vítězí v kategorii GT2 Ondra Zaleš, kdy potvrzuje své vrcholné jezdecké schopnosti dojezdem na třetím celkovém místě, kdy za svými zády zanechává dva vozy kategorie GT1. Do tohoto závodu nenastoupí Václav Jankovský. Cíl závodu nevidí René Wojcik, Patrik Novotný a Petr Zoubek. Víťa Vácha doplácí na kolizi jiných jezdců na konci druhého sektoru a stráví více, než minutu v boxech, přestože před tím prohání o kategorii výše Vladimíra Zubaje.

 

 

 

Průběžné pořadí týmů :


 1. Toll Vodafone Racing 149 bodů      

 2. Nos Elite Team 126 bodů      

 3. RWR Brothers Team 58 bodů      

 4. SPS Dukelská Racing Team 56 bodů

 5. KS Engineering 38 bodů

 6. Vlk – Mac Racing 38 bodů

 7. Team Slovakia 22 bodů

 8. „Tak určitě!“ Racing Team 15 bodů

 9. Kuna & Srna Inženýring 0 bodů

 10. Caffé Ned Racing 0 bodů

 

 

Z tabulky je patrné, že neúčast týmového jezdce formace NOS Elite Team Milana Hanyka má za následek bodové odskočení největšího rivala, a to tým Toll Vodafone Racing. V současné době je rozdíl mezi těmito dvěma týmy 23 bodů. Že by to bylo rozhodující? Uvidíme při posledním závodě seriálu v Americké Laguně Sece. Určitě je zaděláno na velký boj, kdy je ve hře stále 60 bodů. Na průběžné vynikající třetí místo se probojoval tým RWR Brothers Team (oba jezdci jsou z této průběžné pozice nadšeni, a to jistě zaslouženě), který drží dvoubodový náskok před týmem SPS Dukelská Racing Team.

Jak již bylo výše napsáno, ve hře je stále 60 bodů, které mohou konečnou tabulkou týmu hodně promíchat, proto jsou na poslední závod této série všichni přihlášení zváni.

 

 

Roman Wojcik

/ V V /

 

Forum Paddock

 • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.