alt

  V loňském roce prošla liga MPL menší krizí. Každý si jistě všiml. Ale ne každý si uvědomuje, že za tuto krizi mohl téměř každý, kdo v lize působil. Není žádným tajemstvím, že v negativním smyslu se nejvíc mluvilo o F1. Tedy o serii, kterou chtěl jezdit snad každý, kdo naší ligou prošel.  Proč tomu tak bylo? Co zapříčinilo takový propad? Jde to říct jedním slovem - zanedbávala se. Adminama počínaje, jezdci konče.  Nebyla žádná propagace, mluvilo se o ní jen ve foru a to většinou o penalizacích a podobně.

 

Od startu sezony 2011 se do sekce F1 napsalo pouze 23článků! A to 70% se jich napsalo do VC Velké Británie. Kde jsou tiskové zprávy po závodě? To nikdo neměl co říct k žádnému závodu? Nějaká krátká videa ze závodu? Nikdo neměl čas? Nebo jen lenost Vás k tomu nedonutila?

Pro srovnání v serii WTCC bylo napsáno 27 článků a ve V8 Supercars 57 článků. Pokud si to chcete zprůměrovat závodníma víkendama a závodama vychází to takto:

F1 - 1,15 článků na závodní víkend (20) i stejný počet závodů

WTCC – 2,07 článků na závodní víkend (13)  a 1,03 článku na jeden závod (26)

V8 Supercars – 4,07 článku na závodní víkend (14) a 1,96 článku na jeden závod (29)

Nutno podotknout, že v serii WTCC a V8 napsali 99%článků admini, u F1 je to 80%jedzci-reporty a 20% admini.

 U WTCC bylo letos doposud nejvyšší průměrné jezdecké pole na závod, u V8 jelikož byla nová, nemůžeme s ničím srovnávat. Ale můžu říct to, že první polovinu sezony byl průměr 7 jezdců na závod a druhou polovinu sezony 12 jezdců na závod.(bez vytrvalostních závodů).

 Nevím jak Vás, ale nás (admini) by nejvíc bavilo, kdyby se ten průměr jedzců klidně na tuhle sezonu zvýšil o 70-100%. Ale sami to nezvládneme.  Články, které píšou admini (reporty, uvitíací články, penalizace a pod) trvají v průměru napsat (včetně spracování informací do článku, obrázky a pod) 1hodinu a 30min. A to jsou články, které jsou nutné k chodu dané serie.  Vynásobte si toto číslo počtem článku a zjistíte, že na WTCC se nad článkama strávilo 40hodin a nad V8 85hod a 35minut. A vy nejste schopni napsat tiskovku, který máte do 3/4hodiny hotový? Právě ta tiskovka, dá projíždějícímu čtenáři šanci, aby se o tu naší serii začínal zajímat a začal s námi jezdit. Není v našich silách všechny informace napsat  v reportu, který už i tak trvá dělat 3hodiny. 

 Platí jednoduché pravidlo. Čím víc článků, videí a další propagace dané serie, tím více lidí. Když bude víc platících lidí, lépe se pokryje rozpočet na povinné výdaje a může se naopak cena za licenci do příští sezony snížit. Takže na tom nakonec vyděláme všichni, jelikož se nějaká kačka ušetří nebo bude větší rozpočet na ceny, aníž by se zdražovalo.  Tak se nad tím prosím Vás zamyslete…

 V příštím týdnu čekejte velké množství informací. Budou ohledně reorganizace webu, vnitřní organizace a pokud to klapne i o uzavření zajímavých spoluprácí. Doufám, že to bude k velkému kroku dopředu a místo 35 aktivních členů nás bude na konci sezony třeba 50. 

Ondřej Zaleš

 

Forum Paddock

  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.