alt

Vzhledem k tomu, že sezony všech sérií se nezadržitelně blíží, je naší povinností, představít Vám závodní dny našich sérií v roce 2012. Stejně jako loni jimi budou Formule 1, V8 Supercars a WTCC.

Pro Formuli 1 bude závodním dnem - NEDĚLE

Pro V8 Supercars - PÁTEK a NEDĚLE, při vytrvalostních závodech PÁTEK a SOBOTA

U WTCC - jde pouze o vyhrazení závodního týdnu, o závodním dnu a také časovém harmonogramu se ještě bude rozhodovat, své připomínky pište do fóra.

Každá serie bude mít stejně jako loni i tréninkové dny. Jejich konání a časové harmonogramy Vám napíšou Správci serii společně s podrobným kalendářem, kde bude i místo konání závodu.

Legenda: FORMULE 1 -MPL ZÁVODY, FORMULE 1 -REÁLNÉ ZÁVODY, V8 SUPERCARS, WTCC, ZIMNÍ SERIE 2012/2013

alt

Ano, vidíte správně. F1 začíná za 29dní, V8 za 44dní a WTCC za cca 50dní. U F1 se poprvné nekopíruje reálný kalendář. Důvod je prostý, příliš dlouhá sezona z toho plyne odfláknutí Zimních serií, jelikož je zimní pauza moc krátká. Ale hlavně se to dělalo kvůli jednomu důvodu. Je jím společenská akce - SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ LETNÍ SEZONY 2012, která se bude konat v některém ,,volnu" který je v kalendáři označen červeně a aby se plynule přešlo na zimní série. Takže buď víkend 16-18.listopad nebo 23-25.listopad.  Již se nebudou posílat ceny pro vítěze, ale budou se předávat. Za poštovné a balné se za sezonu 2011 zaplatí orhomná částka a pronajmutí sálu s podiem vyjde na podobné peníze - či dokocnce i nižší. Takže kdo bude chtít svoji cenu, bude muset přijet.  Z hlediska geografie se hledá poloha v okolí Brna, aby to měli ,,blízko" i naši sousedi ze Slovenska. Program bude nabitý, kdo přijede určitě neprohloupí.

Co se týče počtu závodu, kopírují reálné kalendáře serie. F1-20 závodů, V8 Supercars 28(30) závodů (stále se čeká na potvrzení předposledního závodu v reálném kalendáři), WTCC - 26 závodů

Do kalendáře budou ještě vsunuty nějaké volné závody které budou s dostatečným předstihem prezentovány. (Vytrvalostní závody, GH a pod...)

Můžu prozradit, že ,,koketujeme" s mezinárodní SimRacingovou komunitou, pokud vše klapne, můžete se ještě na další zajímavé závody těšit.

Nyní načerpejte ještě nějaké síly, odpočiňte si u GWC, který startuje tento pátek v Mišeluku a v neděli v Monterey a pár dní po těchto závodech bude zveřejněn mod MPL F1-2012 i s termínem veřejných testů a prvním testovacím závodě! 

Ondřej Zaleš (edit T.Repík)

Forum Paddock

  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.