alt

Máme před sebou nový ročník Formule 1, ale není to pouze nová sezóna na MPL. Jedná se o speciální ročník kdy se navrátíme do minulosti. Mluvím o úžasné éře Formule 1, kde figurovaly silné V10, pneumatiky které umožnovali extrémní zátěž a závodní pole plné barev užásných designů jednotlivých týmů. Letošní sezóna už teď naznačuje, že bude na lize MPL nezapomenutelná a teď si zde přiblížíme všechny týmy a jejich jezdce pro tuto sezónu.

McLaren Mercedes

 

alt

V jeho složení letos pojedou dva zkušení piloti na MPL a loňský mistr ligy Patrik Novotný. Tento tým můžeme favorizovat velice vysoko a už od prvních kilometrů bude mít nepochybně spadeno na nejrychlejší časy tréninků v australském Melbourne a útoku na pole position prvního závodu sezóny. Ukáže se Petr Kulhan jako příjemné překvapení letošního roku dokáže opět navázat na své výkony z roku F1 2009 AMA a stane se také kandidátem na nejvyšší pozice....to uvidíme.

Scuderia Ferrari Marlboro

alt

Další favorizovaný tým letošní sezóny bude Ferrari, které má ve svém jezdeckém složení hned dva velice rychlé a dravé jezdce, kteří se budou prát o nejvyšší příčky v každém závodě. Lubomír Moráň určitě bude patřit do úzké špičky kandidátů na mistrovský titul a bude velice zajímavé sledovat jeho počínání na trati. Honza Veselý má určitě velkou výzvu ve svém týmovém kolegovi a bude zajímavé sledovat vztahy mezi jezdci v tomto týmu.

BMW Williams

alt

Tento tým má velice rozporuplné složení. Máme tu Petra Zoubka, který každým rokem usiluje o mistrovský titul a bude se muset s ním hodně počítat v boji o titul. Na druhé straně týmu stojí Dennis Urban, nepochybně skvělý a rychlý jezdec, ale dosáhne kvalit svého kolegy a dokáže s ním soupeřit? To se zřejmě dozvíme velice brzo.

Renault F1 Team

alt

Další tým který uvidíme kroužit na těch nejvyšších příčkách a nemluvím jen o jednom vozu tohoto týmu. Oba jezdci mají kvality na ty úplně nejvyšší umístění. Oba jezdci se v sezóně 2014 umístili v první čtyřce a Patrik Hanko dokonce sezónu 2014 vyhrál s obrovským náskokem. Ukáže Hanko svoji dominanci i v letošní sezóně? Bude Horniš opět dojíždět na stupně vítězů? Oba nám určitě napoví už v Melbourne.

Jordan Toyota

alt

Další tým, který má ve složení jednoho z mistrů ligy. Vojta Polesný se stal mistrem ligy MPL v roce 2013 s vozem Mclaren Mercedes. Od té doby se formulovým vozům vyhýbal celé dva roky, ale po stylu Kimiho Raikkonena ho máme zpět a doufejme, že stejně silného jako v roce 2013. Kolegu mu letos bude dělat David Hančl, který už patří mezi stálice MPL. Jako jezdec nevyniká, ale každý jezdec se vyvíjí a letos má skvělé možnosti ukázat svůj potencionál.

Petronas Sauber F1

alt

Tento tým má také mistra ligy Jardu Cigáně. Je pravda že trochu "zaprášeného" z let 2009 a 2010, ale zkušenosti se neztrácí a talent rovněž ne a nemužem nic jiného říct než jen to, že i s tímto jezdcem budeme muset počítat. Jako druhý jezdec tohoto týmu byl představen Jan Pospíšil, který je dalším který se vrací do kokpitu po pauze. V roce 2014 předvedl působivé výkony a bude ho zajímavé sledovat i letos.

Red Bull Racing

alt

Další tým, který má trochu rozporuplné složení. Máme tu třetího jezdce z loňské sezóny a poté jezdce, který nejezdí často na bodech. Ovšem nevíme co udělá spojení těchto dvou pilotů a možná nás tento tým celkově překvapí. Určitě minimálně s Milanem Radiměřským musíme plně počítat, protože je to velice pracovitý pilot který odvádí spoustu tvrdé práce v trénincích a poté dokáže to často zúročit v závodě. Uvidíme jestli Pavel Jankovič bude odvádět stejně tvrdou práci.

BAR Honda

alt

Tento tým by jsme mohli nazvat týmem veteránů MPL. Máme tu složení pilotů, kteří aktivně závodí v každé sezóně. Nevynikají nějak výrazně a nemůžeme je favorizovat na nejvyšší umístění v závodech, ale oba jsou kvalitní piloti kteří jezdí stabilně a právě svojí stabilitou mohou dosáhnout kvalitních výsledků. Také se musí počítat s tím že celá Formule 1 se pro letošní rok změnila a uvidíme co to přinese pro dvojici Martin Zeman a Pavel Králíček.

Panasonic Toyota 

alt

Tým Panasonic Toyota se stále ještě kompletuje, ale dnes v pozdních hodinách jsme dostali informaci, že už smlouvu na sezónu 2016 podepsal další zajímavý jezdec, který bude prahnout po nejvyšších příčkách v jednotlivých závodech. Jedná se o Lukáše Pohančeníka, který měl úspěšnou sezónu 2015 kde se umístil na 4 místě a je to další adept na titul. Budeme bedlivě sledovat kdo mu bude dělat kolegu v letošní sezóně.

Ještě zde máme dva týmy které teprve čekají až podepíšou smlouvy s novými jezdci a o jejich složení vás budeme určitě informovat v blízké době. Jak je vidět podle složení týmu či změny pravidel, tak nás čeká rok plný napětí, dramatických soubojů a zajímavích příběhů. Doufáme že zůstanete s námi celou sezónu a že se budete podílet na chodu ligy jako přímý aktér na trati, nebo pravidelný divák přenosů v sezóně MPL F1 2016.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

Paddock Teamspeak

 

185.32.183.131:9987

In the Stands Na tribunách

  • 135 guests
MPL Registrace: 478
TOPlist