alt

Pneumatiky to je další velké téma této sezóny. Hlavním dodavateli pneumatik pro letošní sezónu jsou továrny Bridgestone a Michelin. Změna to bude opravdu gigantická, oproti posledním rokům, kdy se jezdilo na pnematikách značky Pirelli. Zde níže máte uvedeno kdo letos bude využívat služeb Bridgestone a kdo naopak Michelinu.

alt

 

Ovšem teď se zaměříme na to zásadní a co tahle změna bude znamenat pro vývoj závodů a co bude znamenat pro samotné týmy a jejich nakládání s pneumatikama. Oproti předchozím letům pneumatiky vydrží daleko více než původní Pirelli. Odhadem jedna pneumatika letošní směsi by dokázala vydržet více než tři pneumatiky Pirelli. Co tento údaj ovšem znamená pro letošní sezónu? V souvislosti s nově zavedenými pravidly MPLDA to znamená že během závodu nebude existovat výměna pneumatik v boxech a v závodech se bude pouze dotankovávat.

alt

Takže pro kompletní přehled nového pravidla s pneumatikama a tankováním to znamená toto: Jezdec na začátku kvalifikace nastoupí s palivem a s určitou sadou pneumatik s kterou zároveň odstartuje do závodu. Během závodu mechanici nesmí měnit pneumatiky a můžou pouze dotankovat vůz. Jezdci budou moci použít v letošní sezóně tři sady pneumatik a to měkkou, střední a tvrdou směs. Výběr směsi na závod bude hodně zásadní a následně i práce s ní během závodu. Je dosti pravděpodobné, že díky všem těmto novinkám v pravidlech uvidíme víc tréninkových jízd než v minulých letech a také se nám závodění o kousek víc přenáší na závodní okruh, místo zápolení v boxech jak jsme byli zvyklí. Určitě mnoho lidí si dává otázku co se stane když přijde defekt. Když závodník v závodě jakkoliv poškodí pneumatiku, tak může zajet do boxů kde mu vymění pouze tu jednu poškozenou. V závislosti na tomto vzniká hodně rizik, jako třeba jak se bude vůz chovat s jednou novou pneumatikou a třemi úplně opotřebovanými atd. Více informací o pneumatikách se dozvíme při prvních testech v Barceloně, kde zjístíme jak na tom budou jednotlivé směsi a celková výdrž pneumatik.

Na závěr zde máme grafy přímo od dodavatele pneumatik Bridgestone o chování a opotřebovávání měkké a střední směsi.

 alt

alt

 

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

Paddock Teamspeak

 

185.32.183.131:9987

In the Stands Na tribunách

  • 114 guests
MPL Registrace: 478
TOPlist