alt

 

Je to tu! Startuje nám jubilejní 10. sezona MPL F1 a již tradičně ( vyjímkou byli pouze roky 2010 a 2011 ) nám vše načne závod v australském městě Melbourne.

 

Pojďme si představit místní, pro piloty F1 velmi známou trať.

 

Parametry okruhu: Okruh měří 3, 296 míle, což je v přepočtu na metrické jednotky 5 303 metrů

                                  Na trati se nám nachází 16 zatáček - 10 pravých a 6 levých

                                  Trať nepatří k těm náročným na pneumatiky, ale je doslova peklem na soustředění pro jezdce, kteří ještě nemají zcela zažitý nový vůz.

alt

 

Již tradičně nabízí první závod sezony MPL spoustu nehod, ale i nádherných soubojů, kdy se každý snaží co nejlépe rozjet novou sezonu.

Letos se na startovním roštu objeví vítězové 4 z posledních 5 ročníků této Grand Prix. Jarda Cigáň zahájil vítězně sezonu 2013 - letos pojede za Sauber Petronas. Petr Zoubek vyhrál v letech 2011, 2014 a 2015 a letos opět usedne za volant Williamsu.

Mnoho legendárních okamžiků ze závodů v Melbourne Parku zachytily v předešlých ročnících kamery. Za zmínku třeba stojí vzájemná kolize kolegů od Ferrari Nováka s Gálffym, kteří jí oba odnesli odstoupením z prvních 2 pozic. 

V roce 2011 pamatuje tento okruh krásné souboje mezi Zoubek a Peterem Szabem. To samé nám o rok později nabídla trojice Jankovský, Polesný a Rehora. První jmenovaný se geniálním strategickým tahem dočkal svého jediného vítězství v MPL F1.

Rok 2013 nám přinesl fatální chybu Zoubka, strategickou chybu Polesného a shodou okolností zmateného Patrika Hanka, který přenechal vítězství kolegovi Cigáňovi.

Souboje Hanka a Zoubka nám ozdobily ročník 2014 a v sezoně 2015 se závod nesl v duchu velké úmrtnosti vozů a omezení paliva na 100 l na závod. V posledním ročníku také určitě nelze opomenout pouštní dobrodružství polemana Veselého.

 

Z letošních testů vyšlo mnoho týmů se vztyčenou hlavou. Máme tu ovšem jeden velký otazník a to je forma Williamsu. Přidá Zoubek další zářez ve své nejoblíbenější GP? Dokáže někdo zazářit, nebo uvidíme na čelních pozicích tradiční jména? 

 

Na všechny tyto otázky nám odpoví samotná kvalifikace a závod. Budeme se na vás těšit již tuto neděli v 19:30.

 

Ještě jednou upozorňuji na výrazné změny pravidel, prosíme vás proto ještě jednou o podrobné nastudování ať tu pak nemáme problémy

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

Paddock Teamspeak

 

185.32.183.131:9987

In the Stands Na tribunách

  • 123 guests
MPL Registrace: 478
TOPlist