alt

Letošní VC Austrálie bylo již v pořadí 150 GP MPL F1, která byla odjeta na rFactoru. Jestli za tu dobu existovala nějaká jistota, tak to bylo to, že na startu nebude chybět legenda naší komunity Milan Radiměřský.

Ano, je to tak! Milan ani jedinkrát nechyběl na startu jakékoliv z velkých cen a za týden v Bahrajnu naskočí již do 151. Velké Ceny své kariéry.

Na počest tohoto počinu jsme se rozhodli obnovit vedení statistik MPL F1, tentokráte v ucelenější databázi a v lepším designovém provedení. Prozatím jej nebudeme vystavovat na Internetu, ale poskytneme vám jej ke stažení na našem FTP v sekci F1!

 

Další významný milník před týdnem překonal Patrik Novotný, který jako teprve druhý pilot v historii MPL dosáhl na metu 1000 bodů! I tento počin jsme samozřejmě zaznamenali a nebylo by spravedlivé jej přehlížet.

 

Rozhovor s Milan Radiměřským

 

Ahoj Milane, předně ti chceme pogratulovat k tvé již odjeté 150. Grand Prix na rFactoru na MaxPowerLeague.

Tak to jsem ani netušil. Ale děkuju, snad jich ještě pár přibude.

 

Máš za sebou spoustu úspěchů i méně povedených závodů, který ti utkvěl v paměti nejvíce?

Když se zamyslím a zavzpomínám tak asi závod ve Spa, když se jelo v proměnlivých podmínkách a technika fungovala skvěle mi utkvěl v paměti nejvíce.

Z těch méně povedených si moc nepamatuju, ty házím za hlavu a nedělám z toho vědu.

 

Koho považuješ za nejlepšího kamaráda a koho naopak za největšího rivala ve své kariéře pilota?

Moc lidí osobně neznám. S nikým jsem za ty léta neměl nějaký větší spor. Tak že největšího kamaráda asi nemám, vycházím s každým dobře. I na srazech, kterých jsem zůčastnil byla pohodová atmosféra a už se těším na další.

Největšího rivala v kariéře bude těžké najít. Vystřídala se u nás spousta dobrých pilotů. Ale asi jsou to kluci ze začátků MPL např. V.Hujer, O.Zaleš, D.Volár, O.Gajdoš, S.Benešovský a tak bych asi mohl pokračovat dlouho.

 

Ve své kariéře jsi spojen hlavně s týmem Red Bull. Je tým z Milton Keynes i tvým oblíbeným týmem?

Ano máš pravdu. Tým RedBull sleduju od počátku kdy vstoupil do kolotoče F1 a vždy jsem mu fandil.

 

Nyní se přesuňme od historie k současnosti. V Austrálii si odjel velmi solidní závod, ovšem ovlivněný kolizí s Polesným v úvodních kolech závodu, jak se ti poté jelo?

Byl jsem velice překvapen třetím místem po kvalifikaci, ale čekal jsem dobré umístění po testech. Závod se vyvíjel slibně v prvních kolech a technika fungovala dobře. Po kolizi s Polesným mi při brždění monopost nedržel stopu a ustřeloval do strany.

To vyústilo v několik chyb, ale snažil jsem se dojet do cíle. Bohužel při předjíždění J.Veselého v T1 jsem neudržel monopost na své straně tratě a lehce se dotkl soupeře což mě odrazilo přímo do zdi a závod skončil.

 

Letos se k tobě po Prokešovi, Kulhanovi, Luňáčkovi, Tomanovi a Cigáňovi přidal další týmový kolega a to Pavel Jankovič, spolupracuje se ti s ním dobře?

Bohužel P.Jankoviče jsem mockrát na trati při tréninku nepotkal. Ale věřím, že se to vše zlepší. Už dnes v sobotu jsme odjeli společně pár kol a získlali potřebná data. Snad už na startu v Bahrajnu budou stát oba RedBully co nejvýše a oba uvidí cíl.

 

Jak vidíš své osobní a týmové ambice pro letošní sezonu?

Rád bych minimálně obhájil třetí místo z loňské sezony a pokusil se o lepší umístění. Týmové ambice jsou skončit do třetího místa. Ale bude těžké v tak nabité konkurenci.

 

 

 

Díky za rozhovor a ať se ti daří i nadále :-).

 

 

Komentáře   

 
0 #2 Radek Prokeš 2016-04-01 13:20
Hodně štěstí do další 150ky Mílo a stejně jako Vojta doufám, že se zase někdy na trati potkáme.
Citovat
 
 
+3 #1 Vojta Hujer 2016-03-26 20:20
Gratuluji Milane a doufám že se jednou opět sejdeme na trati.Za tuhle tisk zprávu děkuji,člověk někdy zapomíná na lidi které do závodů dávají srdce.Proto jsem rád že si dal někdo tu práci a udělal tuhle tiskovku,dobrá práce,díky
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum F1


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

Paddock Teamspeak

 

185.32.183.131:9987

In the Stands Na tribunách

  • 136 guests
MPL Registrace: 478
TOPlist