alt     

                                                                                                                    © ™

 

Vyhodnocení čtyř závodu Green Hell Trophy Serie´s.

 

      Máme za sebou odjetý poslední, tedy čtvrtý závod na legendárním okruhu Nordshleife v rámci Green Hell Trophy Serie´s. Vzhledem k uvedenému bych chtěl provést celkové vyhodnocení toto závodní série a to z hlediska vyhodnocení samotných jezdců a  jejich bodového ohodnocení z jednotlivých závodů a samozřejmě celkového pořadí pilotů.

      Organizátoři se rozhodli, že do konečného pořadí budou zařazeni všichni jezdci, kteří se zúčastnili i pouze jednoho závodu. Bylo rozhodnuto, že do výsledné tabulky budou započítány tři nejlepší výsledky, kdy organizátoři chtěli dát šanci na dobré umístění i těm, kteří z jakýchkoli důvodů nemohli odjed všechny čtyři podniky. Bylo rozhodnuto, že množství bodů, které bude rozděleno za umístění v cíli, bude mít přímou úměru s tím, kolik se pilotů na start daného závodu postaví. Poslední pak dostává 1 bod za předpokladu, že dojel do cíle a byl klasifikován. Každé lepší umístění o bod více, navíc třetí v cíli si připisuje plus 1 bod jako bonus, druhý plus 2 body a první plus 3 body (pro vysvětlení : 10 jezdců, první v cíli 10 bodu + 3 bonusové body, desátý v případě, že dojel do cíle a byl klasifikován 1 bod).

 

     V této sérii se představilo celkem : 17 jezdců.

     Všech čtyř závodů se zúčastnilo  :  5 jezdců. (Víťa Vácha, Roman Wojcik, Patrik Novotný, Petr Zoubek a Petr Mrázek)

      Třech závodů se zúčastnilo :          0 jezdců.

      Dvou závodů se zúčastnilo :           5 jezdců. (René Wojcik, Přemek Mrázek, Olda Gajdoš, Vojta Hujer, Vojta Polesný)

      Jednoho závodu se zúčastnilo :     7 jezdců. (Vojta Ševčík, Martin Zeman, Pavel Jankovič, V. Koleš, Vlado Zubaj, Ondra Zaleš, Milan Hanyk)

 

Celková tabulka po započítaných třech nejlepších výsledcích :

                                      (v závorce  za body je celkový počet bodů)

 

1. Víťa Vácha 34 bodů (34)

2. Patrik Novotný         25 bodů (25)

3. Roman Wojcik         24 bodů (25)

4. Vojta Hujer 19 bodů (19)

5. Petr Mrázek 18 bodů (21)

6. Vojta Polesný         18 bodů (18)

7. Milan Hanych 15 bodů (15)

8. Ondra Zaleš 11 bodů (11)

     Přemek Mrázek 11 bodů (11)

10. Olda Gajdoš 10 bodů (10)

11. Pavel Jankovic   5 bodů   (5)

       René Wojcik  5 bodů   (5)

13. Martin Zeman  2 body    (2)

       Petr Zoubek  2 body    (2)

15. – 17. Vojta Ševčík, V. Koleš, Vlado Zubaj – bez bodů.

 

    V této sérii se představili jak zkušení matadoři s virtuálním závoděním tak nové tváře. Je pravdou, že se pouze na tento náročný podnik připravit a následně samotný závod odjet vyžaduje vynaložení velkého množství svého volného času a soustředění. Vzhledem k této skutečnosti se toto závodění nestalo masovou záležitostí a zůstalo vyhrazeno pro opravdové nadšence. Tím však nebyla snížena kvalita a zábavnost závodění. Spíše naopak. Dá se s jistotou říci, že všichni, kdo se na tyto náročné závody postavili, věděli  do čeho jdou a co od této akce očekávají. 

     Jednoznačným vítězem se stal Víťa Vácha, který poslední závod nedojel pro těžké poškození vozu a tak táto série viděla rovněž jiného vítěze než Víťu a to Milana Hanycha. Tento jednoznačně ukázal své kvality. V závodech dále stálo na startu více adeptů na vítězství. Mimo jiné například Patrik Novotný, Vojta Hujer, Vojta Polesný, přesto Víťa zvládl legendární okruh Nordshleife nejlépe a právem mu náleží titul Mistr Green Hell Trophy Serie´s. Ve výčtu pilotů, kteří mohli reálně bojovat o vítězství jsem nejmenoval Petra Zoubka. Jednoznačně je to závodník, který má rychlost na vítězství, ale zřejmě potřebuje na tento okruh vyzrát. Vysloužil si zde nálepku "příliš rychlý jezdec", a to pro svou vysokou rychlost na kolo a z toho vyplývající nevynucené chyby.

     Bez ohledů na celkové pořadí bychom rádi vyzdvihli účinkování bratří Mrázků, především Petra, za velmi zodpovědný přístup k závodům, dále Oldu Gajdoše za velké závodní srdce a Vojtu Polesného za skvělé výkony, přípravu a přístup k závodu.

     Organizátoři těchto závodů chtějí všem poděkovat za účast v seriálu a již se těší na další pokračování závodění na tomto legendárním okruhu. 

 

 

Stručné vyhodnocení GHT IV.

    Na start Green Hell Trophy IV se postavilo celkem 12 závodníků. Tentokráte se jelo s jednotnými vozy značky BMW specifikace GT2. Volba vozů předurčovala vyrovnanost a velké množství soubojů. Toto se potvrdilo pouze částečně, přesto závod nepostrádal napětí a dramatičnost. 

     První místo na startu si nejrychlejším kvalifikačním časem zajistil Vojta Polesný. První řadu startovního roštu doplnil Petr Zoubek. Třetí místo obsadil velký favorit na vítězství Víťa Vácha. S tímto v druhé řadě startovního roštu stál spolufavorit Milan Hanyk. Další pořadí pak bylo následující : Patrik Novotný, Ondra Zaleš, Roman Wojcik, Vlado Zubaj, Petr Mrázek, René Wojcik, V. Koleš a Přemek Mrázek.

    Již v prvním kole měl vážnou kolizi Víťa Vácha s Renkem Wojcikem, kdy záhy bylo jisté, že pro oba jmenované závod vypsaný na 150 minut plus kolo skončil. Tímto se otevřela cesta k tomu, aby závod na legendárním okruhu Nordschleife vyhrál jiný jezdec než Víťa Vácha, který vyhrál předešlé tři podniky. 

    V průběhu dlouhého a náročného závodu postupně dále odpadli pro poškození vozidla V. Koleš, Petr Zoubek a Vlado Zubaj. V posledním kole, jen pár minut do konce závodu pro poruchu internetového spojení byl nucen odstoupit v té době na třetím místě jedoucí Vojta Polesný, který byl nakonec klasifikován na 7..místě. Na 6. místě do cíle dorazil Přemek Mrázek, na 5. místě jeho bratr Petr Mrázek, na 4. Místě Roman Wojcik, který svým výkonem dosáhl na bronzovou plaketu, která byla udělována jezdci, který do cíle dojel do 5 minut za vítězem. Bronzový stupínek vybojoval Ondra Zaleš. Těsně na 2. místě dojel mohutně finišující Patrik Novotný, kterému chyběly na vítěze pouze 3 sekundy. Vítězem se stal výborně jedoucí Milan Hanyk, který se však v posledním kole musel obávat o své vítězství a to poté, kdy svůj vůz poškodil a musel zpomalit. Přesto se stal zaslouženým vítězem. Vzhledem k tomu, že celý závod byl přenášený živě na stránkách Maxpowerleague, není potřebné o tomto závodě se více rozepisovat. Závodníkům, kteří uhradili startovné, byly rozeslány ceny s hodnotnými masívními medailemi.

 

Roman Wojcik

Víťa Vácha    

alt

 

 

      

 

Komentáře   

 
0 #3 Petr Mrazek 2011-08-25 17:54
ahoj, díky moc za pořádání této super serie. Bedlivě sleduji, kdy se zase objeví něco na Nordu. :-*
Citovat
 
 
0 #2 Patrik Novotný 2011-08-20 11:43
Děkuji Víťovi a Romanovi za parádní organizaci. Zhodnocení je parádní. Těšim se v řijnu na 24 hodinovku :-)
Citovat
 
 
0 #1 Vojtech Polesny 2011-08-20 08:17
Moc pěkné,děkuji za celé vyhodnocení a za pochvalu...Cení m si této série,a doufám,že co nejdříve bude další podnik...
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum Free Race


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

Paddock Teamspeak

 

185.32.183.131:9987

In the Stands Na tribunách

  • 143 guests
MPL Registrace: 477
TOPlist